Tallinna Tehnikaülikool

Eesti noorte teaduste akadeemia (ENTA) valis 26. mail 2023 uueks presidendiks Tallinna Tehnikaülikooli vanemteaduri, 2022. aasta Eesti Vabariigi tehnikateaduste teaduspreemia laureaadi ja elektrimasinate teadlase Toomas Vaimanni.

Viieliikmelisse juhatusse valiti ka Tallinna Tehnikaülikooli abiprofessor tenuuris ja hoonete sisekliima teadlane Martin Thalfeldt, TÜ funktsionaalse genoomika teadur Erik Abner ja läänemeresoome keelte lektor Miina Norvik ning Londoni Ülikooli Kolledži abiprofessor ja tähefüüsik Mihkel Kama. Uus juhatus plaanib jätkuvalt seista noorteadlaste huvide eest, eriti selles, mis puudutab teadusrahastust ja karjääritrajektoori, panustada teaduse populariseerimisse ja Eesti ühiskonna teaduspõhisusse. Uuele juhatusele soovib edu lahkuv juhatus: Maarja Grossberg-Kuusk, Ester Oras, Helen Eenmaa, Innar Liiv ja Marju Raju.

ENTA on iseseisev, 2017. aastal asutatud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on esindada Eesti noorte teadlaste huve, panustada teaduse ja ühiskonna arengusse ning selgitada ja suurendada teaduse rolli ühiskonnas. Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmed on väljapaistvad ja aktiivsed doktorikraadiga kuni 41-aastased (k.a) teadlased ning juhatuse volitused kestavad kaks aastat.

Lisainfo:

https://www.akadeemia.ee/enta/

https://www.facebook.com/Eesti-Noorte-Teaduste-Akadeemia-Estonian-Young-Academy-of-Sciences-195091304347648/

Laeb infot...