TalTech lansseeris eelmisel aastal emakeelse Elements of AI kursuse. Enne seda olid riigikeeles kursuse avanud vaid Soome ja Rootsi. 2020-2021. aastatel tekib see võimalus Soome eestvedamisel ka kõikidele teistele Euroopa Liidu liikmesriikidele.

Investeerimine tuleviku oskustesse on osa Soome Euroopa Liidu eesistumist. Eesmärk on kohanduda tööelu murranguga ja tugevdada Euroopa rolli digitalimiseerimise eelkäijana.

Tehisintellekti tähendus kasvab ja selle rakendamisel läheb vaja digitaalseid oskuseid. Tööelu murrang, globaalse konkurentsi teravnemine ja tööturu muutus eeldab Euroopa Liidu riikidelt investeerimist oma kodanikesse. Igal ELi kodanikul peab olema võimalus eluaegseks õppimiseks, tõdes Soome tööminister Timo Harakka.

Elements of AI on tasuta veebikursus, mille töötasid 2018. aastal välja tehnoloogiaettevõte Reaktor ja Helsingi Ülikool. Kursuse eestikeelse versiooni töötas välja ja tõi Eestisse TalTech. Selle eesmärk on levitada tehisintellekti alaseid teadmisi ja oskuseid võimalikult suurele osale ühiskonnast erinevatest valdkondadest, hoolimata vanusest, soost, haridustasemest või elukohast.

Eestikeelsele kursusele on registreerunud juba üle 3200 inimese, kellest rohkem kui 200 on selle juba ka lõpetanud. Rahvusvaheliselt on kursusel juba üle 300 000 osaleja.

Elements of AI veebikursuse leiab aadressilt www.elementsofai.ee. Osalemiseks tuleb luua konto ning asuda ülesandeid lahendama. Kursuse läbimiseks ajapiirangut ei ole, lõpetajad saavad ka sertifikaadi ning taotleda 2 EAPd.