38 energiatehnoloogia instituudi baka- ja magistritudengit käisid 10. novembril õppereisil Auveres asuvates Enefit Poweri elektrijaamades. Bussisõidu ajal tegi prof. Alar Konist ülevaate Tallinnas asuvatest koostootmisjaamadest ning Ida-Virumaal toimivatest elektrijaamadest. Teooriale järgnes praktiline osa ehk tehastega tutvumine: külastati Auvere elektrijaama, Eesti elektrijaama  ning Enefit280 õlitehast, kus jagasid kogemusi ettevõtte spetsialistid. Üliõpilased said oma silmaga näha, kuidas toimub elektri- ja õlitootmine, millised on selleks kasutatavad meetodid ning vajalikud seadmed. Räägiti ka põlevkivi kui tooraine kasutamise kitsaskohtadest ja eelisomadustest energia tootmisel. Rohkeid muljeid kompleksi külastamisest vahetati õhtul Meresuu Spaas.

Tudengite õppereis-2
Tudengite õppereis-1