TalTech on Eesti kõige olulisem majandusülikool. Suurima ja kõige rahvusvahelisemana on meil kanda ääretult oluline roll. Ülikooli tehnoloogiapool vastutab selle eest, mida Eesti majanduses tehakse paarikümne aasta pärast, ja meie majandusteaduskonnas määrame suures osas, kuidas see kõik majanduses toimib.

Enn Listra

Üks on kindel: meil on parimad üliõpilased, kes üha rahvusvahelisemas keskkonnas õppides on valmis ka eelseisvaks rahvusvaheliseks konkurentsiks. Sel õppeaastal jõudis teaduskond oma kolme põhivaldkonnaga rahvusvahelistesse edetabelitesse, millega oleme ka mitmetest Soome sõsarteaduskondadest eespool. See võrdlus on oluline, sest enamik meie lõpetajatest töötab ettevõtetes, mille minimaalne turuühik on Baltimaad ja Soome, laiemalt Läänemere regioon. Meie jaoks ulatub Eesti majandus kaugele väljapoole riigipiire ning oma tudengeid koolitades peame silmas, et riigi majanduse tulevase konkurentsivõime tagamiseks peab meie pakutav haridus olema konkurentsivõimeline juba täna.

Kuigi veidi peenhäälestamist kulub alati ära, näitab meie varasemate tudengite haare, et nii see ongi.

Head teed, kallid lõpetajad!

Enn Listra
TalTechi majandusteaduskonna dekaan