Aasta tudengi tunnustus tuli minu jaoks suure üllatusena. Juba see oli meeliülendav, et keegi mind üldse nomineeris. Alles siis, kui lõpuks hakati võitjat kirjeldama, sain aru, et olengi aasta tudengi tiitli pälvinud. Suurest rõõmust ja üllatusest ei osanud ma kuidagi käituda ning sõbrad on öelnud, et olin laval üsna kangelt ja robotlikult kõndinud – eks närv oli ka suur sees.

Erik Teder

Fotod: A3

Kõik, mida ma tudengielus siiani korda olen saatnud, on olnud omamoodi erilised. Kõige keerulisem ja aeganõudvam oli kindlasti inseneriteaduskonna üliõpilaskogu esimehe amet ning selle organisatsiooni käivitamine. Samas on minu aasta üliõpilasesinduses olnud ilmselt kõige vaheldusrikkam. Väga südamelähedane on olnud osalemine teaduskonna nõukogus ja HKT projektis, sest neis olen saanud anda reaalset sisendit ja panust just oma eriala ja teaduskonna arengusse või õppe kvaliteedi parandamisse.

Rääkides tudengiaktivismist üldse, siis on tegemist äärmiselt huvitava nähtusega – kaugelt vaadatuna tundub see naljaka hobina, kus tudengid teevad vabatahtlikku tööd ning sisustavad oma vaba aega mitmesuguste ürituste korraldamisega. Tegelikkus on aga midagi muud. Lisaks sellele, et läbi tudengiaktivismi on üliõpilasel võimalik ülikoolis midagi muuta või anda oma panus siinse elu parandamisse, annab see ka meeletult häid kontakte ja tutvuseid. Mina olen oma kahe aktiivse tudengiaasta jooksul saanud tuttavaks kõikide valdkondade ja erialade tudengitega, suhelnud ülikooli juhtkonnaga või hoopis oma valdkonna firmajuhtide ja ala tippudega ning saanud seeläbi nii suurepäraseid sõpru kui ka mitmeid tööpakkumisi. Tegelikult on kogu see protsess väga vinge. Mõne ürituse korraldamisest saadud emotsioonid, sõbrad ja kogemused on tõesti asendamatud. Leian, et tänu tudengiaktivismile olen ka oluliselt laiema silmaringiga ja ei kujutaks tagantjärele oma ülikooliaastaid ilma selleta ettegi. Seetõttu soovitan ka kõigile teistele: proovige tegeleda tudengiaktivismiga enne, kui teie lühikene aeg siin TalTechis lõpeb. See on tõesti väärt kogemus ja emotsioon, mis muudab õpingud oluliselt huvitavamaks ja meeldejäävamaks. ■

Aasta tudengitegu: üliõpilaste ühise jõulupeo korraldamine

TalTechi aasta tudengiteo konkursile laekus palju kandidaate, kuid parimaks osutus suur koostööprojekt, mida vedasid ühtekokku viis üliõpilasorganisatsiooni. Auhinna üliõpilaste ühise jõulupeo korraldamise eest võtsid vastu Infotehnoloogia teaduskonna, Inseneriteaduskonna, Majandusteaduskonna, Loodusteaduskonna ja Eesti Mereakadeemia üliõpilaskogude esindajad samuti ühiselt.

Deed of Students 2019