Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi IT-teaduskonna üliõpilaskogu ITÜK korraldab koostöös IT-teaduskonnaga 1. märtsil kuuendat korda toimuvat Praktikakohvikut, mis loob ideaalse kokkusaamiskoha ettevõtetele, kes soovivad kutsuda tudengeid praktikale.

IT-teaduskonna tudengielu on aktiivne ja mõtestatud.

Tänaseks on registreerunud juba 15 ettevõtet, kuid kohti on veel kuni 10le organisatsioonile! Aega registreerumiseks on 20. veebruarini.

Registreerunud ettevõtete seas on näiteks Ericsson Eesti, DevTailor Software, Eesti Energia, Swedbank, Telia, Wise, Agile Works jpt.

TalTechi peamaja aulas toimuval tasuta sündmusel osalevad peamiselt IT-teaduskonna üliõpilased, kuid teretulnud on ka teiste teaduskondade tudengid, kes IT-teemade vastu huvi tunnevad ja end sellel teemal harida soovivad.

Praktikakohviku projektijuhi Sirely Veri sõnul osalevad üritusel eesti tudengitega koos ka välistudengid. „Seega, kui ettevõte soovib end tutvustada inglise keelt kõnelevatele üliõpilastele, soovitame turundustekstid ära tõlkida,“ märkis Veri.

Praktikakohviku formaat

Sirely Veri rääkis, et korraldajate eesmärk on kohapeal tekitada parimad võimalused sundimatuks ja mugavaks vestluseks. See õnnestub projektijuhi meelest siis, kui mõlemad osapooled istuvad ühise laua taga ning vestluse jooksul on hea võimalus jagada sisukat informatsiooni ja küsida olulisi küsimusi.

Varasematele kogemustele tuginedes on kõige optimaalsem vestlusaeg umbes 15 minutit, mis on piisav aeg kontakti loomiseks ning olulisema informatsiooni edastamiseks, aga jätab organisatsioonide tiimidele võimaluse kohtuda võimalikult paljude tudengitega. Mugava õhkkonna loomiseks pakutakse osalejatele ka kohvi, teed ja küpsiseid.

Ootused tööandjale

Tööandjad on oodatud kuni neljaliikmeliste meeskondadena. Kindlasti võiks kohal olla erialaspetsialist sellest ametipositsioonist või tiimist, kuhu praktikante oodatakse. Kasuks tuleb tiimiliikme hea suhtlemisoskus, et ka tagasihoidlikumat tudengit vestlema ärgitada.

Lisainfo ja osalemise soovi puhul palume kirjutada IT-teaduskonna koostööprojektide koordinaatorile Kristiina Rannele e-mail hiljemalt 20. veebruariks.

Lisainfo ja registreerumine Praktikakohviku koduleht FB sündmus

Laeb infot...