Ettevõtlusõppe meeskonnal on välja kujunenud traditsioon tuua iga semestri lõpus kokku erinevate ettevõtluskursuste üliõpilased, et saada praktikutelt ja ekspertidelt tagasisidet enda projektile ja näha, milliseid äriideid, mis tasemele on arendanud teised grupid. Igal aastal areneb ka selle sündmuse formaat. Korraldajateks on ettevõtlusainete õppejõud.

business ideas event

Sel korral osales 136 tudengit, kes esindasid 47 registreerunud meeskonda ja projekti. Nende nõustamiseks oli kaasatud 15 väga erineva taustaga mentorit. Ideid oli väga erinevaid, lihtsate nõustamisteenuste, huvipõhiste platvormide ja matkabussi rendist kuni keerukamate lahendusteni. Jätkuvalt otsitakse lahendusi energiasäästuks ja alternatiivideks, aga ka vabanemiseks paljudest kliendikaartidest ning ebavajalikest jõulukinkidest.

Mentorid olid EASi innovatsiooninõustajad, Mektory ja uusettevõtluse eksperdid, ettevõtjad ja ettevõtlikud õppejõud ning ettevõtlusdoktorandid. Mentoritel oli investeeringuteks „tokenid“, lisaks üks tunnustamaks säästvat roheprojekti, mille nad omal valikul peale tudengimeeskondade esitlusi investeerisid. Suurimate investeeringute saajad said oma projekti lõpus ka kõigile tutvustada. Ja nendeks olid:

TraynMe: Mal Kubati, Argo Käsper, Toomas Tahves, Carlo Porcelli. Ideeks veebisait, mis kiirendab renderdusprotsessi (2D-joonise muutmine 3D-pildiks).

LabMeat: Kerit-Lii Joasoon, Saari Anete Loog, Kristina Joarand, Angelika Nahabenko. Ideeks laboris loomarakkudest kasvatatud liha tootmine, mille toiteväärtus ja koostis on nagu tavapärasel lihal, kuid looma ei hukata selle käigus. See projekt sai ka „rohelise“ auhinna.

Esitlused olid väga hästi ette valmistatud. Valdkonna juht Sirje Ustav kuulas ära viis esitlust ja oleks jõudnud veelgi, aga säravad silmad ja väga realistlikud, hästi läbimõeldud ja rakendatavad projektid (sh. mõlemad võidumeeskonnad) olid investeerimisfondi juba tühjendanud. Ruum oli täis ettevõtlikkust ja entusiasmi, investeeringutele oli tihe konkurents. Mentorite sõnul oli häid, rakendatavaid ideid rohkelt. Aeg näitab, kes päriselt turule jõuab või siis näiteks Ajujahti. TalTechi uusettevõtluskeskus kutsub soovijaid edasistele tasuta konsultatsioonidele.

Tagasiside oli positiivne mõlemalt poolt, soovitustega kehtestada ajapiirang ka mentoritele ning suurendada investeeringute mahtu. Võtame selle kindlasti arvesse.

Korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja abilisi ning kutsuvad juba järgmisele sündmusele kevadel, 17. mail.

Startup Speed Dating Event - Where Innovation Meets Investment | TalTech University (getlandingsite.com)