Olen EuroTeQ-i tudengisaadik, Pille Leesmäe ja õpin Tallinna Tehnikaülikoolis rakenduskeemia ja geenitehnoloogia erialal. Sel semestril avanes mul võimalus võtta EuroTeQi poolt pakutav õppeaine nimega “Innovative Entrepreneurs - Leadership of High-Tech Organizations” Müncheni Tehnikaülikoolist. Müncheni Tehnikaülikool (TUM) on EuroTeQi projekti partnerülikool koos viie teise tipptasemel Euroopa tehnikaülikoolidega nagu Tallinna Tehnikaülikool; Eindhoveni Tehnikaülikool; Taani Tehnikaülikool; École Polytechnique, Tšehhi Tehnikaülikool.

Pille

EuroTeQi kaudu õppeaine valik on minu arust ideaalne valik, kuna õppeaine läbimise formaate on mitu:

• kursused on täielikult veebipõhised;
  • kursused läbitakse hübriidselt ehk EuroTeQi tudengid osalevad veebis ning kodutudengid ülikoolilinnakus;
  • osa kursusest läbitakse veebipõhiselt, kuid lühikeseks perioodiks minnakse ülikooli kohale, selleks et läbida praktikumid või sooritada eksam;

Minu jaoks oli ainuõige valik täielikult veebipõhine õppevorm, mis võimaldas mul segamatult jätkata oma õpingukava täitmist Eestis. Kindlasti tasub oma eriala programmijuhiga õppeaine valik kooskõlastada, kuna ka minul oli võimalik see vabaaine moodulist teise moodulisse viia.

Olles EuroTeQi kursusekataloogi õppeainete valikuga tutvunud, sain teada, et loodusteaduskonna tudengitele suunatud erialaste õppeainete valik on vähe pisem kui teistel. See aga  andis mulle hoogu juurde valida midagi uut ja huvitavat, mis oli minu õppekavast valjaspool. Valiku tegemiseks oli ideaalne võimalus sirvida kursusekataloogi, mis võimaldas filtreerida pakutavaid õppeaineid näiteks õppekraadi, õppeaine läbiviimise formaadi, kursuse alguskuupäeva või ülikooli alusel.

Minu valitud õppeaine esimene loeng oli alles hiljuti ning ma olin selle kvaliteediga väga rahul. Müncheni Ülikool andis mulle juba varakult Moodle kasutajale ligipääsu, mis võimaldas mul tutvuda põhjalikumalt loengute kava, boonus- ning hindamissüsteemiga. Esimene loeng oli kolme eduka ettevõtja kogemuslugu, mis oli väga inspireeriv ja põnev. Kuna EuroTeQi pakutavad ained on kõik inglise keeles siis olin arvestanud, et õppejõu keeleline oskus moodustab väga suurt rolli aine omandamisel. Tegelikult muretsemiseks ei olnud põhjust, kuna loengus esinejate inglise keele oskus oli suurepärane. Aine raames kasutatakse suhtlusplatvormi Slack, mis muudab õppeainega seotud infovahetuse kiireks ning annab tudengitele ja õppejõududele võimaluse suhelda.

EuroTeQi 2023 sügissemestri kursusekataloogi ainetesse registreerimine algab juba varsti ning kindlasti soovitan sul tutvuda pakutavate õppeainetega. Kui see kogemuslugu sind kõnetas või sul on EuroTeQi kursusekataloogi kohta lisaküsimusi siis kirjuta need mulle e-maili teel: pille.leesmae@taltech.ee