Tallinna Tehnikaülikool

EuroTeQi õpilassaadik, Pille Ülem, pani kokku pisikese lühitutvustuse EuroTeQi partnerülikooli, Eindhoveni Tehnikaülikooli (TU/e), kohta.

Tu/e

TU/e on noor ülikool, mille asutasid 1956. aastal tööstus, kohalik omavalitsus ja akadeemiline ringkond. Tänapäeval on nende koostöövaim endiselt ülikooli kogukonna keskmes. TU/e edendab avatud kultuuri, kus igaüks tunneb end vabalt mõtteid vahetades ja algatusi tegemas. Selle haridusfilosoofia põhineb isiklikul tähelepanul ning ruumil individuaalsetele ambitsioonidele ja annetele. Ülikool ühendab teadusliku uudishimu praktilise mentaliteediga. Põhiteadmised võimaldavad neil kavandada lahendusi tänaste ja homsete väga keerulistele probleemidele.

Eindenhoveni Tehnikaülikoolis on semestri pikkus 10 nädalat, mis on täpselt samasugune nagu ka TalTechis, seega saab siiski ilusti nautida ka vahenädalaid ning puhata. Õppekoormus semestris on väga sarnane Eesti ülikoolidele. TU/e-s on sügis- ja kevadsemestrid kaheks jagatud. Sügissemestril toimub oktoobri lõpp-novembri algus esimene eksami periood ning jaanuari lõpp-veebruari algus teine eksamisess. 

Eindenhoven on tuntud mitmekülgse tudengielu poolest, see on kirju ja võimalusterohke. Tudengiorganisatsioonide poolt korraldatakse hästi mitmeid üritusi ja pidusid kampuses. Ei tasu ära unustada, et campuses on ka mitu baari, kus õhtuti sõpradega olla. Rahvusvahelistele tudengitele on palju võimalusi liituda ja uusi tutvusi sobitada erinevates organisatsioonides. Peale ürituste ja pidutsemise on tudengitele loodud ka hästi soodsad tingimused sportimiseks - ülikooli alla kuulub 38 erinevat sportlikku tudengiorganisatsiooni. TU/e spordikeskus on hästi suur ja kaasaegne, mis annab tudengitele suurepärase võimaluse trennis ära. Ülikoolis tegevustest kindlasti puudust ei tule. Seal ehitatakse päikeseautot ja võidusõidu autosid, sateliidid viivad kosmosesse, tegeletakse rohepöörde ja tervishoiuga. Holland on tuntud enda jalgratta kutluuriga ja nii näeb ka ülikooli kampuses palju jalgrattaid ja suurepäraseid võimalusi nende parkimiseks. 
 

tu/e2

Ülikoolis on kokku üheksa erinevat teaduskonda ja nad on juhtiv ülikool EuroTeQi partnerülikoolide seas. Lisaks on nad suureks eeskujuks ka meie ülikoolile. Nende õppeained on innovaatilised ja atraktiivsed kõigile. Kokku võimaldas TU/e valida sügissemestri kursusekataloogist umbes 11 erinevat õppeainet. Pakutavatest ainetest oli võimalik omale sobilik valida nii bakalaureuse, magistri kui ka doktoriõppe tudengitele. Eelmisel semestril olid tudengite seas populaarseimad ained Dutch for Beginners, Human Factors, System Design Engineering.

Eindenhoveni Tehnikaülikoolil on nägemus edukamast ja innovaatilisest maailmast ning EuroTeQi abil on just sinul võimalik selle visiooni elluviimisega ühineda, kas reisides kohapeale või kogedes seda kõike läbi online oma enda kodus. Ära maga maha järgmist ainetele registeerimist ja kohtume sügisel Eindenhoveni õppeainetes. 

Laeb infot...