Tallinna Tehnikaülikool

EuroTeQi õpilassaadik, Pille Leesmäe, pani kokku pisikese lühitutvustuse EuroTeQi partnerülikooli, Taani Tehnikaülikooli (DTU), kohta. 

DTU

Taani Tehnikaülikool asutati 1829. aastal Hans Christian Ørstedi poolt. H.C. Ørsted, keda nimetatakse ka elektromagnetismi isaks, lõi ülikooli selleks, et luua uuenduslikke lahendusi loodus- ja tehnoloogia teaduste valdkonnas. Hetkel on DTU maailma ülikoolide pingereas 166. kohal ning tehnikaülikoolidest kolmandal kohal. Ülikool jätkab uute publikatsioonide arvu rekordite püstitamist ning suurendab ja arendab järjekindlalt oma partnerlust ettevõtetega. 

Taani Tehnikaülikoolis on semestri pikkus 13 nädalat, mistõttu ei pea eksamiaegade kokkusattumise pärast muretsema. Nii mõneski välisülikoolis on aasta jagatud suve- ning talvesemestriteks, kuid Taani Tehnikaülikoolis on harjumuspäraselt sügissemesteri ning kevadsemesteri süsteem.  

DTU on tuntud mitmekülgse tudengielu poolest. Ülikoolis tegevustest kindlasti puudust ei tule, kuna aktiivselt tegutseb koor, spordiklubi ja erinevad organisatsioonid. Kõikidel välistudengitel on võmalus liituda sealsete tudengiorganisatsioonidega, võtta osa legendaarsest "reedesest ööelust" ja paljudest muudest seltskondlikest sündmustest.  

Õppekava on kui juhend, millest õppejõud lähtuvad, et jagada kvaliteetseid teadmisi. Ülikooli õppekavade rikastamiseks ideealne võimalus on läbida juhtivaimate tehnikaülikoolide poolt pakutavaid õppeaineid. EuroTeQi partnerülikoolid on selleks suurepärane võimalus. EuroTeQ pakub selleks erinevaid õppevorme, mitmekülgset valikut ning TalTechi tudengile on see täiesti tasuta

Kokku võimaldas DTU valida sügissemestri kursusekataloogist 13 erinevat õppeainet. Pakutavatest ainetest oli võimalik omale sobilik valida nii bakalaureuse, magistri kui ka doktoriõppe tudengitele. Eelmisel semestril olid tudengite seas populaarseimad ained "Introduction to Machine Learning and Data Mining” ja “Managements of Organizational change”.  

Taani Tehnikaülikoolil on nägemus edukamast maailmast ning EuroTeQi abil on just sinul võimalik selle visiooni elluviimisega ühineda. Kui see lühike tutvustus DTU kohta sind kõnetas või sul on EuroTeQi kursusekataloogi kohta lisaküsimusi siis kirjuta need mulle e-maili teel: pille.leesmae@taltech.ee 

Laeb infot...