Tallinna Tehnikaülikool on eriline, sest siin on võimas ja kompaktne kämpus. Ning just siin me valmistame ka ehtsat tudengivormelit. Kõik vajalik alates komposiidilaborist, tugevuskatsete laborist, keevituslaborist on olemas. Kuni peente mehhaanikaosadeni välja saame me kõik siinsamas valmistada.

Ja mis veel on lahe: kuna kõik on nii kompaktne ja terviklik, siis mõnel kiirel ehitusperioodil ei saa mõni mees päevagi siit kämpusest välja! Elab siinsamas ühikas, käib siinsamas koolis, vahepeal on vaja minna üle tee poodi – kõik on siinsamas olemas! See on ülimalt hea, kompaktne keskkond, kus tudengiaega veeta.

TalTechi haridus on hästi universaalne. Üks asi on, et me saame sellega Eestis ettevõtete uksi avada ning teiste koolidega koostööd teha. Aga kift on ka see, et TalTech on Euroopaski kõrgelt hinnatud. Kui me olime 2019. aastal tudengivormeliga võistlusreisil, külastasime Saksamaal Müncheni ülikooli. Nemad on meiega nüüd sellessamas EuroTeQi liidus. Euroopa autotööstuse epitsentris oleme järelikult sama kõval pulgal!

Kift on seegi, et siin on juba aastakümneid inseneriharidust jagatud. Kui puutume kokku mõnede vanemate inseneridega ja tuleb teemaks tuleb ülikool, siis nende jaoks on see "Tipp", meie jaoks "TalTech", aga ühine on see, et läbi ajaloo oleme saanud siin väga tugevat tehnikaharidust. Nii tundume ka meie, praegused tudengid, vanade olijate jaoks vinged sellid!