Hollandis Leidenis toimuval rahvusvahelisel teadusmessil ESOF 2022 esindab Eestit teiste seas ka Tallinna Tehnikaülikooli meeskond eesotsas värske doktori Olga Pihli ja professor Allan Niiduga. Täna, 14. juulil oli Eesti näituseboks just TalTechi päralt!

Allan Niidu
Professor Allan Niidu vestlemas Leedu tiimi esindajaga

Virumaa kolledži teadlased esitlevad Euroopa suurimal teadusfoorumil EuroScience Open Forum (ESOF) uuringut, kuidas orgaaniliste materjalide nagu plastikjäätmed, vanarehvid, poroloon, kunstmuru või tuulikulabad ja põlevkivi koostöötlemisel saab valmistada lähtematerjale teistele keemiatööstuse harudele.

Arendustöö „Põlevkivi ja teiste orgaaniliste materjalide koostöötlemine ja saadavate produktide omaduste uuring“, mis valiti TalTechi 2021. aasta parimaks, nihutab avaramaks ringmajanduse võimalusi.

Samal teemal kaitses juuni lõpus oma doktoritööd Olga Pihl, kelle töö uudsus seisneb selles, et mõju koospürolüüsi protsessile uuriti erinevate enamlevinud polümeerjäätmete lisamisega Eesti põlevkivile nii üksikute komponentidena kui ka seguna.

14. juuli hommikust lõunani oligi Eesti näituseboks Pieterskerk’is (Peetri kirikus) just Tallinna Tehnikaülikooli päralt. Kuumal suvepäeval on kirik ühtlasi mõnus jahe koht, kus tutvuda kaasaegse maailma teadussaavutustega, millest märkimisväärne osa keskendub tulevikule, sh innovatsioonile, ressursside targale kasutusele, elukeskkonna hoidmisele jne.