Tallinna Tehnikaülikool

Gleb Šilov õpib teist aastat ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimise õppekaval. Praegu pühendub ta täielikult õppimisele. Kõige suurem huvi on Glebil betooni projekteerimise ja segude vastu, sest sellel õppeainel on kõige otsesem seos päris tööga. Talle meeldib, et aega on vabalt käes ja vastutama peab ta ainult eksamitulemuste eest. 

Gleb Šilov
Gleb Šilov. Foto: erakogu

Kuidas saavad ehitusinsenerid panustada rohepöördesse? 

Ehitusinseneridel on rohelisemate valikute juures palju võimalusi. Nad saavad kasutada materjale, mille tootmiseks kulub vähem energiat, näiteks vana hoone seinast lõigatud elemente täiesti uues hoones. Betoonisegudes on võimalik tsemendi asemel kasutada väiksema jalajäljega sideaineid. 

Kõige olulisem ehitusinseneri mõju on aga see, kui ehitamine õnnestub esimesel katsel ja ehitis on pika eluaega. Uue hoone remontimine on raiskamine. 

Kellena tahad pärast lõpetamist töötada? 

Ma ei ole veel päris kindel, aga see võiks olla seotud projekteerimise või ehitusjärelevalvega. Projekteerimine on lai suund, see jätab lahti väga palju võimalusi. Ideaalne ametikoht võiks olla laia tegevusvaldkonnaga ja paljude alluvatega projektijuht. Ei tahaks väga kitsalt spetsialiseeruda. 

Mis on olnud kõige põnevam õppeaine sel erialal? 

Kõige põnevam õppeaine on minu jaoks praegu betooniõpetus, teen ettevalmistusi Betoonitalendi võistluse võitmiseks. Mul on õppejõududega kokkulepe, et käin õppevälisel ajal laboris ise eelkatseid tegemas, sest konkurents on tihe. 

Üks lõbus tõik, mida Sa enne sel erialal õppimist ei teadnud. 

Ma ei teadnud ehituse kohta väga midagi ja füüsika tundus hirmutav. Aga tegelikult ei ole midagi keerulist, kui olla järjepidev. 

Ehitusinseneri töö on kodude ja töökohtade rajamine. Ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise eriala hõlmab väikeelamuid kui ka pilvelõhkujaid. Keerukatest tööstushoonetest rääkimata. Kui näed enda tulevikku ehitusvaldkonnas, siis ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise eriala on kindel ja tulus investeering. Tutvu õppekavaga: taltech.ee/projekteerimine-juhtimine

Laeb infot...