Energiatehnoloogia instituut võõrustas 21.märtsil tehnikahuvilisi gümnaasiumiõpilasi Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja Prantsusmaa Bordeaux piirkonna koolidest. Vanemlektor Igor Krupenski rääkis, miks on soojusenergia oluline ning milliseid uusi energiatehnoloogiaid Eestis ja Prantsusmaal kasutusse võetakse. Alexela e-mobiilsuse juht ning soojusenergeetika eriala vilistlane Alan Vaht pidas loengu elektriautodest. Suurt elevust tekitas tutvumine elektriauto Hyundai Ioniq 6-ga - noored nägid, milline on elektriauto ehitus, mis on selle omadused ning kuidas toimub laadimine. Edasi tehti ringkäik teaduslaborites ja igaüks sai ise ehitada toimiva termoelektrilise generaatori. Tegusa päeva lõpus avaldasid pooled noortest soovi tulla õppima energiatehnoloogiat ja soojusenergeetikat.

Igor