Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi Autonoomsete sõidukite uurimisgrupp valiti Saksa-Balti Majandusauhindade 2022. aasta konkursi finalistide hulka. Hääleta ja aita nad viia Baltimaade parimate hulka.

TalTechi Autonoomsete sõidukite uurimisgrupp
TalTechi iseAuto

Anna oma hääl siin.

Žürii valis kõikide kandidaatide seast välja üheksa finalisti, kelle seast sõelutakse välja parimad rahvahääletuse kaudu. Finalistide hulka jõudis ka TalTechi Autonoomsete sõidukite uurimisgrupp.

TalTechi Autonoomsete sõidukite uurimisgrupp ehitas Baltikumi esimese autonoomse viimase miili sõiduki. Esimesed reaalses liikluses läbiviidud pilootprojektid tehti Tallinnas ja Kreekas. Praegu on käimas koostöö Tallinna linna ja Rae vallaga targa linna tippkeskuse MaaS projektis. Selle käigus arendatakse universaalne transpordi tarkvaralahendus, mis baseerub Eesti X-tee tehnoloogial ja ühendab erinevad transpordi viisid, sealhulgas nõudepõhised autonoomsed minibussid ja e-tõuksid. Uue lahenduse külge saab ühendada nii mobiilirakendused, mis pakuvad universaalset reisiplaneerimist, kui ka keerukamad teenused sujuva liikuvuse tagamiseks.

Saksa-Balti Kaubanduskoda annab igal aastal üle Saksa-Balti Majandusauhinnad innovatiivsetele ettevõtetele nii Eestis kui ka Lätis ja Leedus. Auhinnaga tunnustatakse ettevõtteid silmapaistvate saavutuste eest, mis aitavad tugevdada Saksa-Balti majandussuhteid. Igal aastal keskendub konkurss konkreetsele teemale.

Sel aastal tunnustatakse ettevõtteid, kes tegelevad nutikate transpordisüsteemide, targa logistika ja mobiilsusega või pakub selles valdkonnas erikaupa või eriteenust.

TalTechi Autonoomsete sõidukite uurimisgrupi poolt saab hääletada siin 24. aprillini.

Loe konkursi ja finalistide kohta lähemalt.

Laeb infot...