Veebruari alguses selgusid Teaduste Akadeemia korraldatud konkursi "Teadus 3 minutiga" laureaadid. Nüüd on viis kõige enam silma paistnud noorteadlast astunud üles ka kaamerasilma ees ja annavad kolme minuti pikkustes videoloengutes ülevaate neile hingelähedasest uurimisteemast.

Finalistide hulka jõudis ka TalTechi teadlane Jako Siim Eensalu tööga "Läbipaistvad päikesepatareiaknad".

Jako Siim Eensalu on Tallinna Tehnikaülikooli keemia ja materjalitehnoloogia doktorant. Huvitudes keemiast ja uute põnevate materjalide valmistamisest, otsustas ta pärast magistrantuuri jätkata doktoriõppes.

Eensalu uurimistöö on antimonsulfiidil põhinevate poolläbipaistvate päikesepatareiakende väljatöötamine peamiselt keemiliste meetodite abil. Tema teadustööst selgub, milliste tingimuste ja lähteainete abil saab valmistada võimalikult efektiivse antimonsulfiidil põhineva läbipaistva päikesepatarei.

Hääletada saab Novaatori lehel.

Oma lemmiku poolt saab hääle anda 11. aprillini ja võitja selgub teisipäeval, 13. aprillil saates "Terevisioon".

Konkursi žüriisse kuulusid sel aastal Tarmo Soomere (teaduste akadeemia president ja žürii esimees), Liina Kersna (haridus- ja teadusminister), Reimo Sildvee (Eesti televisiooni hommikuprogrammi "Terevisioon" saatejuht ja vastutav toimetaja), Kärt Anvelt (ajakirjanik), Mart Koldits (Von Krahli teatri juht ja lavastaja), Heiti Hääl (ettevõtja) ja Liisa Pakosta (võrdõiguslikkuse volinik).