Ida-Virumaa aasta tegija tiitel anti Mare Roosilehele regionaalse kõrghariduse säilimise ja rakendusteaduse arendamise ning kogukondliku ühenduse Virumaa Eesti Hariduse Seltsi loomise eestvedamise eest.

VK_mare_476x483

Mare Roosileht ütles aasta tegija auhinda vastu võttes, et tal on väga hea meel, et Ida-Virumaal väärtustatakse inimesi ja nende tegemisi. „Ida-Virumaa on suurepärane koht töötamiseks ja õppimiseks. Siin elavad erilised inimesed, kellest enamus on väärt antud tunnustust. Soovin, et kõikidel inimestel oleks võimalik igapäevaselt nautida oma tööd ning julgust jagada oma veendumusi ka teistele,“ märkis Roosileht.

"Võib julgelt märkida, et Mare Roosilehe tegevus 2019. aastal pani aluse Ida-Virumaa keelepöördele ning andis usku ja lootust nii piirkonna kui ka terve Eesti inimestele," märkis üks tema aasta tegija kandidaadiks esitanutest Viktor Andrejev, kes ise pälvis Ida-Virumaa esimese aasta tegija tiitli.

Mare Roosileht töötab Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžis alates aastast 2000, arendusdirektorina aastast 2007. Eelmise aasta suvel valiti Mare Roosileht Virumaa kolledži direktoriks.

Konkursi "Ida-Virumaa aasta tegija" viisid juba 12. korda läbi Ida-Virumaa omavalitsuste liit, Ida-Viru ettevõtluskeskus ja maakonnaleht Põhjarannik. Tiitel anti üle 19. veebruaril Kohtla-Järve Kultuurikeskuses