Täna, 3. märtsil ilmus ajakirja Meremees kolmeteistkümnes tasuta veebinumber.

Kvartaliajakirja Meremees seekordne number keskendub merehariduse mitmesugustele astmetele Saaremaal. Toimetus käis külas nii Eesti Mereakadeemia meremajanduse keskusel ja väikelaevaehituse kompetentsikeskusel kui ka Kuressaare Ametikoolil, Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumil ja Saaremaa Merekultuuri Seltsil. Kaanepildil oleva kaubalaeva „Dalarna“ saateks on intervjuu Roomassaare sadama direktori Renno Tammlehega, samuti ülevaade saartele sõitvaist reisijaist ja saartelt lahkuvast kaubast. Helen Sääsk selgitab Saaremaa laevaehituse arengut ja osakaalu Eesti laevaehituses. Mandrilt on ülevaade Pärnu merehariduse taassünnist ja jätkub Eesti Mereakadeemia 100. aastapäeva puhune kirjeldus sajandipikkusest laevamehaanikute väljaõppest, seekord on juttu nõukogude võimu taastuleku ajast. Mihkel Karu artikliga mootorlaevasaalist Paksus Margareeta ülemisel korrusel lõpeb artiklisari Eesti Meremuuseumi uuest ekspositsioonist. Tutvustatud on ka suurtükitorni taasavamise puhul ilmunud raamatut. Oma suurest seiklusest, sõidust üle ookeani purjelaeval „Admiral Bellingshausen“, kirjutab Vallo Kelmsaar. Ajakirjas on juttu ka sündmustereast, kuidas Läti kahest suurimast sadamast detsembris kahe nädalaga riigiaktsiaseltsid tehti. Eesti Rannavalve ajalooga on ümber lükatud Eesti riigi vastu hiljuti esitatud süüdistus, justkui oleks Eesti keeldunud saatmast oma laevu „Estonia“ hukupaigale inimesi päästma.

Meremehe kevadnumbri teemad on järgmised:

• Meretaguses kõrgkoolis Kuressaares
  • 125-aastases sadamas
  • Saartelt sõidab palju reisijaid ja kaupa
  • Saaremaa laevaehitus 2020 – oma kompetentsus, oma brändid
  • Ametikoolist omaehitatud paadiga
  • Pärnu merehariduse taassünd
  • Paksust ja kõhnast väravatornist
  • Pärast tööd kooli
  • 1850 meremiili
  • Väliseesti laevandus Paksus Margareetas
  • Mootorlaevade saal uues ekspositsioonis