Täna, 8. märtsil ilmus ajakirja Meremees kahekümne esimene tasuta veebinumber.

Ajakirja Meremees kevadnumbrist saab lugeda:

Kvartaliajakiri Meremees tutvustab Eestisse Taltechi merendusturvalisuse keskust looma tulnud uurimisrüha juhti prof Kave Salamatiani, kel on akadeemilist kogemust 30 aastat ning soov seda millegi uue loomisel kasutada. Ka prof Ulla Tapaninen loodab, et Eestil on uusi majandusvõimalusi merenduse ja IT-idufirmade koostöös. Teadustulemusi tutvustab Rain Männikus, kes on uurinud Läti ranniku veetaseme muutusi viimase 50 aasta jooksul ja leidnud tendentse, mis Eestist erinevad.
Meremeeste seiklusi on vanaisade ja lapselaste põlvkonnast: Rein Albri kirjeldab 107 päeva pikkust reisi, mille jooksul äpardusi mitme aasta jagu, seevastu Julius Tarand kirjeldab, mida õppis, kui astus julgelt vastu ookeaniületusele tundmatu elektrilaevaga ja osalusele Antarktika-ekspeditsioonis. Taltechi lipu viimine Antarktikasse tegi temast esimese üliõpilase, kes on saanud Taltechi teenetemärgi.
Eesti oma merendusele sobiva niši otsimist veel enne iseseisvuse taastamist ja sellele järgnenud uute laevaliinide loomist meenutab Eesti Mereakadeemia õppejõud, 2015. aastal parimaks õppejõuks valitud Yrjö Saarinen.
Mereharidusrubriik tutvustab hüdrograafia kõrgharidust eriala aastapäeva puhul ning Hiiumaa Ametikoolis õpetatavat väikelaevasadama spetsialisti eriala. Kaasakiskuv reportaaž annab sõnas ja pildis teada, kui palju tööd on selle taga, et meremärgid laevajuhtidel paremini navigeerida aitaksid.
Merendusajaloos on üksikasjalikumalt juttu Juminda katastroofist 1941. aastal ning esitatud on skeemid nii miinisulu kui ka vrakkide paiknemise kohta.
Raamatuveergudel tutvustatakse Eesti Meremuuseumi laevamudelite katalooge ning raamatuid „Mereriik Käsmu“ ja „Admiraliteedist pöördsillani“. Kultuurivaldkonda kuulub seegi, et „Estonia“-filmi režissöör ja talle Bonnieri auhinna määranud žürii teenisid tiitli Aasta eksitaja 2021.

Meremehe kevadnumbri lood on järgmised:

• Merendusekspert Yrjö Saarineni rääkimata lugu
  • Ambitsioon saada merenduse küberjulgeoleku eestkõnelejaks
  • Järelehüüd ühele laevale ehk 107 päeva Atlandi kalavetel
  • Seiklust Eestist Antarktikani
  • Merendus võiks areneda koostöös IT-idufirmadega
  • Laevamehaanikute liidul on uus juhatuse esimees
  • 30 aastat hüdrograafiaharidust Eestis
  • Väikesadama spetsialisti eriala püstitab rekordeid
  • Bureau Veritase auditist
  • Ühe poi elulugu
  • Läti ranniku veetase muutub viiekümne aastaga