IT-Akadeemia riiklikult esile kutsutud toetusprogramm on andnud väga palju võimalusi teha asju laiemalt. Meil on õppekavale tekkinud rahastus – programmijuhil on raha, millega õppekava arendada.

Oleme ellu viinud väga palju erinevaid projekte, näiteks selle, milles me tegeleme tudengite mentorlusega. Jälgime tudengeid eriliselt esimesel semestril – see on aeg, mil kõige rohkem tudengeid välja langeb. Teeme tudengitega üritusi ka väljaspool ülikooli, et sidet üliõpilastega tihendada.

Tallinna Tehnikaülikool on ette valmistanud päris palju kursuseid, mis on suunatud ülikoolist välja. Populaarseks sai Elements of AI, mida võeti rahvusvaheliselt. Meil on aga ka küberturbe programm KüberNaaskel kooliõpilastele. Sel sügisel alustasin programmeerimise kursust gümnasistidele, kus ainuüksi esimeste nädalate jooksul jõudsime ligi 300 registreerununi.

Õpilasel on niiviisi juba enne ülikooli tulemist võimalik aru saada, kas see või teine eriala võiks olla tema jaoks. Meil on ka partnerkoolid, kes on oma õpilastele kursuseid reklaaminud. Projekt sündis koostöös Eesti Informaatikaõpetajate Seltsiga.

Informaatika teaduskonnas on kuus erinevat bakalaureuse- ja kümme magistriõppekava. Oleme aluseks võtnud ACM programmi, proovinud katta oma õppekavadega kogu laia spektri. Oleme igast ACM kategooriast pakkunud välja ühe õppekava. Selline lähenemine annab tudengile võimaluse spetsialiseeruda konkreetsele teemale ning magistritasemel edasi õppides valida välja täpselt selle, mis talle võiks kõige rohkem huvi pakkuda.

Olen väga erinevate õppeprogrammide ja koolituste läbiviimisel saanud tuge ülikoolilt. Ka kogu Moodle projekt, moodle.taltech.ee, sai mingil määral alguse ühest minu kursusest. Minul oli idee, ülikool pani õla alla ja mu idee viidigi ellu: nüüd on meil üle ülikooli üks Moodle keskkond.

Kõik erinevad kursused, mida õpilastele pakume, kasvõi riigieksami kursus, mida võtsid tuhanded õpilased, aitasid – antud olukorras veel eriti – neil riigieksameid edukalt sooritada. Samamoodi on Elements of IA või programmeerimise kursus viinud õpetamise väljapoole ülikooli. TalTech on laiemalt pildis! See annab meile eelise: õpilased juba teavad, millisesse ülikooli nad võiksid tahta tulla.

Kindlasti on üks väga oluline aspekt kolleegid. Töötan väga heas seltskonnas – kõik need, kes kas siis õppeprogrammis või üldse instituudis töötvad, teevad oma tööd innuga. Kui meil on vaja uusi huvitavaid projekte, löövad kõik kaasa. Keegi ei nurise. Selles mõttes on töökeskkond väga-väga positiivne. Meil on tore ja me toetame üksteist.

Kindlasti on oluline ka campus. Tudengitel on kursused erinevates majades, aga kui kellegi on loeng peamajas, jõuab ta järgmiseks tunniks ka IT-majja. Kõik on käe-jala juures, ei ole vaja ühistransporti ega autot. Kõik on hästi mugav, kaasa arvatud söögikohad. See on ka tudengite jaoks oluline argument, miks nad on just TalTechi valinud.