24. - 25. aprillil 2023 toimuvad Tehnikaülikoolis külalisloengud tutvustamaks infrapuna tehnoloogiat (Infrared Thermography) meie personalile ja tudengitele.

Külalislektorid on pikaajalise töökogemusega IR insener ja infrapunatehnoloogia keskuse (Infrared Training Center) koolitaja globaalsest ettevõttest Teledyne Flir. Külalisloengud toob Tehnikaülikooli Teledyne Flir tütarettevõte Eestis FLIR Systems Eesti OÜ.

Loengute teemad sobivad laiale hulgale erinevatele huvigruppidele:

• esmaspäeval, 24.04 toimuva loengu teemaks on infrapuna tehnoloogia teoreetilised alused.
    Loengu pealkiriFundamentals of Infrared Thermography, Cameras and Optics
    Loengu sisukirjeldus: Introduction to IR physics & theory, thermography and how IR cameras and IR Optics work
    Loengu toimumise aeg ja koht16.00-17.30 ruumis U05-103
    Loengule on oodatud nii akadeemilised töötajad kui ka infrapuna tehnoloogiast ja selle rakendamisest huvitatud üliõpilased.

• teisipäeval, 25.04 toimuv loeng käsitleb IR tehnoloogia spetsiifilisi rakendusvaldkondi, nt mittepurustava kontrolli (NDT) ja elektriseadmete diagnostika.
    Loengu pealkiri: Infrared Application & Science
    Loengu sisukirjeldusSpecial IR filters, Optical Gas Imaging (OGI), None Destructive Testing (NDT), Furnace inspections, Electrical equipment diagnostics and more
    Loengu toimumise aeg ja koht: 12.00-13.30 ruumis U06a-209
    Loengut on oodatud kuulama kõik huvilised.

Lisaks loengutele toimuvad ülikooli personalile praktilised tegevused, kus tutvustatakse erinevate IR kaamerate tüüpide võimalikke rakendusi, sh Tehnikaülikooli „TalTech Termography“ laboris olevate kaamerate kasutamist:
    09:00 Hands-on with university cameras (Flir Ones, C3:s, E8xt) and cameras by FLIR (GF343 and T1020)
    14:00 – 15:00 IR discussions on topics of university interest that was not covered in lectures

Külalisloengutel osalemine on tasuta.
Loengute töökeel on inglise keel
Eelregistreerumist ei toimu, ent kohtade arv on piiratud ruumide suurusega.
Loengute salvestamist ega veebiülekannet ei toimu.

Suur tänu FLIR Systems Eesti OÜ juhile Meelis Bergmannile külalisloengute korraldamise eest!

Rohkem infot Tehnikaülikoolis saadavate kaamerate kohta leiab Moodle-st.