IT-tudengite ja tehnoloogia vastu huvi tundvate gümnaasiumiõpilaste jaoks on Tallinna Tehnikaülikoolis 1. november üks päev aastas, mis võib muuta nende elu. Siis toimub tudengimaja aulas seitsmendat   korda toimuv IT-ametite päev, kus esinevad Eesti tuntud firmadest ja ülikoolidest oma ala professionaalid, kes räägivad oma karjääriteest ning IT-valdkonna võimalustest.

Kell 14:00 algav päev avab osalejatele, millised võimalused on IT-maastikul, mis peitub erinevate ametinimetuste taga, mida teha pärast kooli lõpetamist või kuhu võiks viia karjääritee tulevikus.

IT-ametite päeva projektijuhi ja IT-teaduskonna üliõpilaskogu (ITÜK) liikme Maria Kivari sõnul korraldavad nad IT-ametite päeva, et tutvustada noortele tehnoloogiahuvilistele selle maailma sügavusi ja võimalusi.

Kivari rääkis, et täna on IT on seotud kõikide valdkondade ja erialadega ning väga raske on leida organisatsiooni või ettevõtet, kus tegevuseks ei ole vaja mõnda programmi või veebilehte. IT-ametite päev tutvustab noorele, kui erinevates valdkondades saab IT-ga tegeleda. Esinejad räägivad nii IT-sektorisse sisenemisest, õppimisest kui ka selles valdkonnas läbilöömisest. Inspiratsiooni ja mõtteainet karjäärivõimalustest leiab ilmselt iga osaleja, uskus projektijuht.

Ta lisas, et kindlasti on vaja murda müüte, nagu IT-maailm oleks ühekülgne, sobilik ainult meestele või neile, kes on arvutiga tegutsenud juba lapsepõlvest peale ning tõi näite, et ühes tehnoloogiaettevõttes on lisaks tarkvaaraarendajatele olemas nii meeskonnajuhid, analüütikud kui ka testijad ning IT-sektoris luuakse tihtipeale uusi ametikohti vastavalt ettevõtte vajadusele. „Need on rollid, millest avalikkuses ei räägita ja millest saadakse teada alles siis, kui oled tehnoloogiavaldkonnaga juba lähemalt tuttav. Seega leidub selles sektoris erinevaid ameteid nii aktiivsele suhtlejale kui ka omaette nokitsejale,“ oli Maria Kivari veendunud.

IT-ametite päeval astuvad üles: Andres Klemm ja Andreas Õun Riigi Infosüsteemi Ametist, TalTechi informaatika bakalaureusekava programmijuht ja aasta õppejõu nominent Ago Luberg, Laura Leon Wise’st, Jevgeni Demidov Pipedrive’st, Kristian Kalle Video CV-st, Andrius Šiménas Nortalist, Liisi Soots Veriffist, Triin Kask, infoturbeekspert ettevõttest Clarified Security jpt.

IT-ametite päev toimub teisipäeval, 1. novembril kell 14:00 Tallinna Tehnikaülikooli tudengimaja aulas (Ehitajate tee 5). Sündmust korraldab tehnikaülikooli IT-teaduskonna üliõpilaskogu (ITÜK).

Loe lähemalt ja registreeru Vaata Facebooki sündmust

IT-ametite päev 2022 toob lavale IT-maailma professionaalid.