Tallinna Tehnikaülikool

Teisipäeval, 10. novembril tulevad Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) ettevõtlus- ja innovatsioonikeskusesse Mektory IT-päevale valdkonna spetsialistid, et tutvustada pisut vähem kui paarsajale gümnaasiumiõpilasele infotehnoloogiasektori võimalusi ja inspireerida ülikooli esmakursuslasi karjäärivalikul.

IT-teaduskonna üliõpilaskogu liige ja ürituse üks korraldajatest Helen Kalamäe ütles, et kuuendat korda toimuva IT-ametite päeva eesmärk murda arusaam, et IT-sektoris saab töötada vaid arendajana koodi kirjutades. „Soovime näidata, kuivõrd põneva mängumaa IT õppimine töömaastikul annab. Valdkond on kiires ja dünaamilises liikumises ning arenguvõimalusi on rohkelt. Seega anname noortele teadmisi laialdastest eneseteostusvõimalustest IT-maailmas,“ selgitas Kalamäe. Ta nentis, et nii gümnaasiumiõpilase kui ka juba ülikoolis esimestel kursustel õppiva tudengi jaoks võib IT-sektori ametite hulk esmapilgul silme eest kirjuks võtta. „Soovime oma sündmuse korraldamisega olla neile toeks, kellel praegu on keeruline aru saada, millega tegelevad näiteks süsteemiarhitekt, UX/UI disainer või ettevõtte CTO,“ avaldas Kalamäe, kes õpib äriinfotehnoloogia teisel kursusel.

TalTechi IT Kolledži direktor ja bakalaureuse õppekavade prodekaan Kalle Tammemäe märkis, et igal aastal pürgib teaduskonna kavadele rohkem tudengeid kui eelmisel. „Käesoleval aastal asus õppima taas rekordiline arv – bakalaureuse ja magistrikavadele kokku 1063 tudengit,“ ütles Tammemäe. Ta lisas, et see näitab noorte kõrget ja teadlikku huvi ning on kooskõlas üldise arusaamaga, et IT erialade õppimine on mõistlik samm. „Kindlasti tähendab ülikooliõpingutega toimetulek pikemaajalist pingutust ja pühendumist, mis samas valmistabki tulevase spetsialisti tööturu jaoks parimal moel ette,“ nentis Kalle Tammemäe.

Mektorys toimuval IT-ametite päeval astuvad ettekannetega üles bakalaureuse õppekavade prodekaan Kalle Tammemäe, informaatika õppekava programmijuht Ago Luberg, Icefire tarkvaraarhitekt Martin Valler, Pipedrive’i andmeanalüütika juht Tarmo Tali, Promoty tegevjuht Aleks Koha, Playtechi tehniline projektijuht Nino Gulashivili, SMITi IT-arhitekt ja IT süsteemide administreemise õppekava programmijuht Siim Vene, Avalanche Labsi kasutajaliidese ja –kogemuse (UX/UI) disainer Tuuli Trei ja Finestmedia ärijuht Sören Hejnfelt.

Seoses COVID-19 kiire levikuga tagavad korraldajad saalis publiku hajutatuse ning kohapeale tulijad saavad kasutada nii näomaski kui ka desovahendit.

Lähem info ja registreerumine 

Esinejate tutvustused asuvad siin

Laeb infot...