Tallinna Tehnikaülikool

Selles taskuhäälingus kõnelesime merenduse digitaliseerimise magistriprogrammist Transpordiameti merenduse konkurentsivõime projektijuht Helena Rattuse ning laevaagendi Krister Orgusaarega.

„Infotehnoloogia liigub igale poole, see ei ole saladus. Küsimus on selles, kes tuleb pardale ja kes mitte,“ sõnas Krister. Ta on sügisest esmakordselt alustava eriala esimene tudeng ning tõdeb, et ta pole iial olnud õppima mineku üle nii põnevil. 

Merenduse digitaliseerimine aitab parandada teadmisi ja oskusi merenduse digitaliseerimise võimalustest ja trendidest, töötades välja jätkusuutlikke ja keskkonnasõbralikke lahendusi. See on Eesti Mereakadeemia ainuke täielikult inglisekeelne programm.

„Kui me kõneleme tulevikust, siis optimeerimine ja digitaliseerimine on võtmesõnad. Sa pead olema kursis infotehnoloogiaga merenduses, kui selles vallas töötad,“ ütleb Helena, kes on samuti Mereakadeemia vilistlane. Ta ütles, et merenduses on vaja nii IT-teadmisi kui ka arusaamist sellest, kuidas süsteeme arendatakse.

Kuula, miks õppida merenduse digitaliseerimist, kuidas sa sellest kasu saad. Samuti arutavad külalised merendussektori ning oma kogemuste üles selles põnevas magistriprogrammis.

Kuula podcasti siit

Laeb infot...