9. oktoobril, molekulaarbioloogia tippteadlase Erkki Truve mälestusele pühendatud teaduskonverentsil asutati stipendiumifond andekatele, töökatele ning ambitsioonikatele tehnikaülikooli geenitehnoloogia tudengitele ja noorteadlastele.

Stipendiumifondi panustavad lisaks tehnikaülikoolile mitmed väljapaistvad isikud ning organisatsioonid: akadeemik Mart Ustavi juhitud Icosagen Cell Factory OÜ, ettevõtja ja Metro Capital OÜ kaasasutaja Sulo Nigul, Helsingi Ülikooli biotehnoloogia professor ja Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu liige akadeemik Mart Saarma, ettevõtja Toomas Arike, endine Eesti vabariigi välisminister ja suursaadik ning ettevõtja Riivo Sinijärv.

Magistri- ja doktoriõppe tudengitele suunatud stipendiumikonkursid kuulutab SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond välja järgmise aasta kevadel. Stipendiumitele oodatakse kandideerima nutikaid ja pühendunud tulevasi loodusteadlasi, kelle erialane ettevalmistus sisaldab ka aktiivset osalemist teadustegevuses ja teaduskonverentsidel; hea kandidaat on oma eriala tõsine propageerija, kelle eesmärgiks on areneda valdkonna tipptegijaks.

Erkki Truve oli silmapaistev molekulaarbioloog, kelle eestvedamisel pandi alus loodusteaduskonnale ja geenitehnoloogia instituudile Tallinna Tehnikaülikoolis pärast Eesti taasiseseisvumist. Tema eestvedamisel käivitati molekulaarbioloogia ja geenitehnoloogia hariduse andmine tehnikaülikoolis. 1997. aastast töötas ta Tallinna Tehnikaülikoolis professorina. 2010. aastast 2015. aastani oli Truve Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor. Erkki Truve peamiseks uurimisvaldkonnaks oli taimede molekulaarbioloogia ja viroloogia. Prof Truve oli ka suurepärane teaduse populariseerija. Erkki Truve töö Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektorina oli väljapaistev ja edendas tublisti kogu Eesti teaduse kvaliteeti.

Teaduskonverents professor Erkki Truve mälestuseks toimus 9. oktoobril TalTech Mektory konverentsisaalis. Konverentsi korraldas Tallinna Tehnikaülikooli loodusteaduskond.