22.-28. aprillini on Mustamäe linnakus mitmed põnevad sündmused, mida suuresti veavad eest turunduse juhtimise õppeaines majandusteaduskonna ärinduse bakalaureuseüliõpilased koostöös kliimanutika tuleviku keskusega. Kavas on nii töötoad, loengud kui ka filmiõhtud. Nädala jooksul on ka näituseid ja võistlusi, mille võitjaid premeeritakse rohkete jätkusuutlike auhindadega.

TalTechi jätkusuutlikkuse nädal

“Nädal on ajastatud 22. aprillil tähistatavale ülemaailmsele Maa päevale, mil pööratakse tähelepanu keskkonnahoiule, ületarbimisele ja kliima soojenemisele,” selgitab peakorraldaja ja majandusteaduskonna õppejõud Eliis Salm. “Ühtlasi panustab üritus ka ülikooli arengukava võtme-eesmärgi täitmisesse olla 2035. aastaks kliimaneutraalne, kuna aitab tõsta keskkonna- ja edasihoidlikkuse alast teadlikkust,“ lisab kliimanutika tuleviku keskuse juht Epp Eglajs.

Osalema ja kaasa mõtlema on oodatud kõik nii ülikoolist kui ka väljastpoolt. Üritused on tasuta ja nädala eesmärgiks on juhtida tähelepanu jätkusuutlikkuse, eetika, vastutuse ja võrdse kohtlemise teemadele - elamisväärse tuleviku tagamine eeldab teadlikkuse tõstmist ühiskonnas ning meie kõigi pühendumist.

Esmaspäev, 22. aprill

• Kell 12.00 SOC-414 (Akadeemia tee 3): kestlik käitumine – Sinu jalajälg, selle mõõtmine ja vähendamise võimalused. Jannus Jaska tutvustab jalajälje mõõtmise tööriista ning Kerli Kirsimaa kliimanutika tuleviku keskuse välja töötatud TalTechi rohejuhist.
    Uuri lähemalt ja registreeri SIIN.
  • Kell 18.00 NRG-131 (Ehitajate tee 5/10): filmiõhtu ja arutelu toiduteadlase Rain Kuldjärvega. Vaatame filmi "In Defense of Food" ja arutleme teadliku toitumise teemadel.
    Rohkem infot ja registreerimine SIIN.

Teisipäev, 23. aprill

• Kell 10.00 SOC-311 (Akadeemia tee 3): kestlikust pangandusest tuleb rääkima SEB. Loeng on inglise keeles.
    Registreeri osalemine SIIN.
  • Kell 16.00 peahoone Caffeine (Ehitajate tee 5): vestlusõhtu "Liikumise kunst" tervislikust liikumisest spordibioloog Kristjan Porti ja personaaltreener Siim Kelneriga. Pakutakse tervislikke näkse ja loositakse auhindu.
    Loe lähemalt SIIT.
    Ja registreeri SIIN.
  • Kell 18.00 NRG-226 (Ehitajate tee 5/10): filmivaatamine ja vestlusring. "Food for Profit" on esimene täispikk dokumentaal, mis paljastab lihatööstuse, lobimise ja võimukoridoride seoseid.
    Ja registreeri SIIN.
  • Kell 18.30: treeningõhtu – pilates (TalTechi spordiklubis)!
    Treeneriks on Diana Johanson. Pilates on rahuliku muusika saatel keha ja meele treening, kus tugevdatakse nii pindmiseid kui ka seesmisi kõhu- ja seljalihaseid. Trennis saad arendada jõudu, painduvust ja vastupidavust. Üritus on tasuta! Võta hea tuju kaasa ja tule trenni!
    Registreeri ennast SIIN.

Kolmapäev, 24. aprill

• Kell 11.00 - 13.00 SOC-211a (Akadeemia tee 3): jätkusuutliku toitumise koolitus koos Rimi toitumisnõustaja Katri Merisaluga.
    Uuri lähemalt ja registreeri SIIN.
  • Kell 13.00 - 18.00: interaktiivne orienteerumismäng Mustamäe linnakus, kus saad koguda samme, lahendada põnevaid ülesandeid ning avastada ülikooli kestlikkuse eesmärke! Lisaks Rektori karika aktiivsuspunktid.

Neljapäev, 25. aprill

• Kell 14.00 U03-103 (Ehitajate tee 5, kolmas õppehoone): antropoloog Jaanika Jaanits räägib, mis on need erinevad tegurid ja kontekstid, mis meid igapäevaselt mõjutavad ja mida arvesse võtta, kui on soov inimesi jätkusuutlikumalt tegutsema nügida.
    Uuri lähemalt ja registreeri SIIN.
  • Kell 18.30: treeningõhtu - poks (TalTechi spordiklubis)!
    Poksiklubi Kalev annab meile aktiivse ja huvitava poksitreeningu, kus saab arendada võhma, jõudu ja vastupidavust. Üritus on tasuta! Võta hea tuju kaasa ja tule trenni!
    Registreeri ennast SIIN.

Reede, 26. aprill

• Kell 14.00 SOC-310 (Akadeemia tee 3): Orkla Eesti jätkusuutlikkuse juht Evelin Heiberg selgitab toidu kliimamõju ning hiljuti kasutusele võetud märgise arvutuskäiku. Loosime välja auhinnad kliimamõju hindamise võistluses osalenute vahel.

Terve nädal, 22.-28. aprill

• Rohkete auhindadega sammuväljakutse!
  • Saad osaleda toidu kliimamõju hindamise võistluses ning osaleda loosis! Pane oma teadmised proovile ja osale uuringus SIIN.
  • Fotonäitus raamatukogu klaasgaleriis “Millist maailma tahame aastaks 2030?”
  • Toidu keskkonnamõjusid tutvustav näitus majandusteaduskonna fuajees.
  • Taani saatkonna näitus „Elamisväärsed linnad“ majandusmaja fuajees, mis tutvustab lühidalt Taani lähenemist linnaelu jätkusuutlikumaks muutmiseks.
  • TalTech kogub taarat! Iga pudel loeb ja nädala jooksul kogutud pandirahaga toetame Eesti Rohelise Liikumise tegevust. Otsi kogumisanumaid SOC ja peamaja fuajeest!

Kava on täienemises ja kõige täpsema info koos linkidega leiab SIIT!

TalTechi jätkusuutlikkuse nädal tähistab sel aastal viiendat toimumiskorda.