Tallinna Tehnikaülikool

TalTech Tartu Kolledži vanemlektor arhitekt Jiri Tintera pälvib 2021. aasta riikliku kultuuri aastapreemia oma tegevuse eest Valga linnaarhitektina.

insener_tartu_brownfields

Jiri Tintera uurib kahanevate linnade temaatikat ning kaitses Valga linna näitel ka oma doktoritöö „Kahanevate linnade elukeskkonna taaselustamine Valga linna näitel“. 

Jiri Tintera tegevust on märgatud varemgi - aastal 2020 pälvis ta Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia kategoorias „Arhitektuurialane tegevus või tegu“. 

„Kahanevatel linnadel on üks suur probleem, sel puuduvad ressursid - inimressurss ja rahaline ressurss. Aga kahanevate linnade kõige suuremaks mureks on, et kohalikud inimesed ei usu selle koha tulevikku. Ja just linnaruum on see vahend, mille kaudu me saame seda usku taastada," lausus Jiri Tintera. 

Riiklikke kultuuri aastapreemiad antakse kokku välja viis. Lisaks Jiri Tinterale pälvivad autasud isikunäitustega välja tulnud kunstnik Flo Kasearu, kunstiteadlane, kuraator ja dramaturg Eero Epner, jazzmuusik Jaak Sooäär ning kunstiteadlased Epp Lankots ja Triin Ojari, kes uurisid Eesti 20. sajandi puhkamiskultuuri.  
 

Laeb infot...