Jõhvi vald ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Virumaa kolledž sõlmisid 21. märtsil koostööleppe, mis keskendub kõrgharidusõppe ja täiendkoolituste läbiviimisele Jõhvi valla territooriumil alates septembrist 2024.

TalTech Virumaa kolledži ja Jõhvi valla koostööleppe allkirjastamine

Koostööleppe allkirjastasid TalTech Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht ja Jõhvi vallavanem Maris Toomel.
Foto: Anna Kaljusaar

Jõhvi vald on pühendunud haridusliku infrastruktuuri arendamisele ning soovib tugevdada oma haridusvõrku, et pakkuda kvaliteetset haridusteenust erinevatel õppetasemetel kogu piirkonnale. Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž omakorda on tuntud tehnilise rakendusliku kõrghariduse pakkujana, mille eesmärgiks on majanduse ja ühiskonna jätkusuutlikkus. Sel aastal korraldatakse esmakordselt koostöös TalTechi majandusteaduskonnaga vastuvõtt bakalaureusekavale "Jätkusuutlik ettevõtlus ja ringmajandus", mille õppetöö toimub osaliselt Jõhvis. Jõhvis hakatakse pakkuma ka täiend- ja ümberõpet.

"Koostöö Jõhvi vallaga avardab võimalusi kõrghariduse valdkonnas ning aitab kaasa piirkonna majanduslikule ja ühiskondlikule arengule. Usun, et uus algatus ning atraktiivne eriala kutsuvad Ida-Virumaale õppima noori üle Eesti," sõnas TalTechi Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht. "On hea meel olla osa olulisest algatusest, mis toob kaasa positiivseid muutusi Ida-Virumaa hariduselus."

"Olen veendunud, et kõrghariduse õppe laiendamine meie piirkonnas on oluline samm haridusliku infrastruktuuri arendamisel ning kohaliku kogukonna ja majanduse tugevdamisel. Kvaliteetse hariduse kättesaadavaks tegemine Jõhvis toob kaasa mitmeid eeliseid nii meie enda noortele kui ka kogu piirkonnale. See avab uusi võimalusi mitmekesise haridusliku keskkonna loomiseks ning kutsub ligi talente ja innovatsiooni, mis omakorda toetab meie jätkusuutlikku arengut. Koostöö Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžiga on samm selles suunas," kommenteeris Jõhvi vallavanem Maris Toomel.

Uus koostöölepe annab võimaluse ühendada Jõhvi valla haridusalased ressursid TalTechi akadeemilise võimekusega, tagades sellega kvaliteetse kõrghariduse kättesaadavus piirkonna elanikele. See annab märku piirkonna pühendumisest haridusele ja innovatsioonile, pakkudes hariduselu laiendamise kaudu uusi võimalusi jätkusuutliku tuleviku loomiseks.