Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli jaoks avanesid täiendavad võimalused osaleda üleeuroopalistes mastaapsetes teadusprojektides, sest mullu TalTechi tööle tulnud Kanada mäendusprofessor valiti maineka Euroopa innovatsioonivõrgustiku nõukogusse.

Picture of Michael Hitch

TalTechi teadusprorektori Renno Veinthali sõnul on mäendusprofessor Michael Hitchi valimine Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) toormaterjalide innovatsioonivõrgustiku nõukogu liikmeks märkimisväärne saavutus kogu ülikooli jaoks. “EIT toormaterjalide võrgustikku kuuluvad rahvusvahelised suurkorporatsioonid, Euroopa tippülikoolid, teadusasutused ja geoloogiateenistused. Tegemist on maailma suurima toormaterjalide valdkonna võrgustikuga, mis rahastab innovatsiooniprojekte ning edendab erialast väljaõpet ja ettevõtlust,” kirjeldas Veinthal. 

“Oleme kuulunud EIT toormaterjalide võrgustikku aastast 2015 ja osalenud nii ettevõtetele suunatud innovatsiooniprojektides kui ka õppetöö arendamisega seotud projektides. Näiteks saavad tudengid nüüd virtuaalreaalsuse abil kogeda kaevandamisprotsesse ning õpitakse, kuidas talletada ja modelleerida puuraukudest saadud infot,” rääkis Veinthal. 

Veinthali sõnul tähendab ülikooli teadlase valimine nõukogusse senisest veelgi tugevamat koostööd ning võimalust maavarade ja toormaterjalide valdkonna arengus rohkem kaasa rääkida. “Professor Hitchi nimetamine EIT toormaterjalide võrgustiku nõukogu liikmeks avab koostöövõimalusi nii TalTechi tudengitele ja õppejõududele kui ka Eesti mäendusettevõtetele,” kinnitas Veinthal. 

Kanadast pärit tunnustatud teadlane Michael Hitch asus TalTechi mäenduse professori ametikohale 2018. aasta sügisel. “Mul on rõõm teha koostööd TalTechi kolleegidega ja teiste EIT võrgustiku partneritega. Nõukogu liikmena saan jagada enda teadmisi maailma parima toormaterjalide valdkonna võrgustiku arendamiseks ja tagada TalTechi kaasatuse võrgustiku töösse,” lisas professor Hitch. 

Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut loodi aastal 2008 edendamaks innovatsiooni, teaduse ja tööstuse koostööd ning sinna kuulub nüüdseks kaheksa valdkondlikku innovatsioonivõrgustikku. Tallinna Tehnikaülikool kuulub kahte võrgustikku -  EIT Digital, mis keskendub IT valdkonna arengule ja EIT Raw Materials, mis kaasab kogu väärtusahela geoloogilisest uuringust ja kaevandamisest kuni toodete ringmajanduseni. EIT Raw Materials võrgustikku kuulub 315 Euroopa ülikooli, teadusasutust ja suurettevõtet. TalTechi õppe- ja teadustegevuse kaudu on kaetud ka teised kuus valdkonda: EIT InnoEnergy; EIT Climate-KIC; EIT Health; EIT Food; EIT Manufacturing ja EIT Urban Mobility.

Laeb infot...