Tallinna Tehnikaülikool

Kärt Annus on pärit Tartust, õppinud Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis ning eelmisel aastal ka Tartu Ülikoolis geenitehnoloogiat. Praegu on ta Tallinna Tehnikaülikoolis äriinfotehnoloogia tudeng ja IT-teaduskonna Üliõpilaskogu haridusjuht. Vabal ajal käib Kärt tantsutrennis. 

Kärt Annus
Kärt Annus. Foto: erakogu

Miks valisid just selle eriala? 

Tahtsin õppima minna informaatikat, aga kuna varasem programmeerimise kogemus oli null, siis kartsin valida puhast IT-d. TalTechi veebis erialasid vaadates jäi silma äriinfotehnoloogia, mis seob kokku nii informaatika kui ka ärinduse ning see tundus mulle täpselt õige. 

Mis on olnud kõige põnevam õppeaine? 

Infosüsteemide arendamine – väga hästi ülesehitatud ning andis head baasteadmised programmeerimisest. Alustasime algeliste lausete ja käskude kirjutamisega ja lõpetasime keerukamate süsteemide ning valimistulemusi lugeva ja sorteeriva programmi kirjutamisega. 

Kus ja kellena pärast lõpetamist töötada tahad? 

Tahaksin töötada kas arendajana või projektijuhina. Arendaja kogemus ja oskused tulevad kindlasti ka projektijuhina kasuks, et saaksid rohkem aru, mida arendaja räägib. Projektijuht tundub põnev töö.  

Ütle midagi tüdrukutele, kes ei julge IT-sse tulla. 

Ka mina kartsin alguses, kuid iga õppeainega alustatakse algusest ja tehakse põhitõed selgeks. Kõige raskem periood ongi esimese semestri esimesed 5-7 nädalat, kui teemad on täitsa uued, kuid siis hakkab peas nendest süsteem tekkima ning hakkad selles maailmas ka orienteeruma. 

Üks lõbus tõik, mida sa enne sel erialal õppimist ei teadnud. 

Teadsin enne, et on olemas analüütik, arendaja ja projektijuht. Kuid õppides olen teada saanud, et IT valdkond on palju suurem ja laiem kui need kolm positsiooni. Erinevaid töövõimalusi ja ametiposte on tohutult. Pärast selle eriala lõpetamist on töö valik väga suur ja mitmekesine. 

Ettevõtete juhid kurdavad sageli, et nende jaoks on IT-inimeste jutt kui hiina keel, millest parimal juhul suudetakse mõista veerandit. Sama kurdavad IT-inimesed – ettevõtete juhtide jutust on täiesti võimatu aru saada, mida IT-lt oodatakse. Äriinfotehnoloogia õpetab neid mõlemaid keeli – nii suudad Sa aru saada ettevõtete ja organisatsioonide ärilistest vajadustest ning tõlkida need IT-inimeste jaoks arusaadavasse keelepruuki ning vastupidi. Äriinfotehnoloogia eriala annab Sulle oskuse teha majanduslikult perspektiivikaid IT-lahendusi ja –rakendusi. Ning jah, arvasid õigesti, kogenud süsteemiarendaja või IT-projektijuhi palk on väga korralik. Tutvu õppekavaga: taltech.ee/ariinfotehnoloogia

Laeb infot...