Tallinna Tehnikaülikool

Kas edu on juhuste kokkulangevus või järjepideva töö tulemus. Esitasime selle küsimuse naistepäeval meie kahele edukale vilistlasele. Siin on nende vastused.

Kai Realo ja Krista Mulenok
Kai Realo ja Krista Mulenok

Ragn-Sells AS Juhatuse esimees Kai Realo: „Eks elus pea vahel õnne ka olema ning väike abi vahel sellest, et tead kedagi või juhuslikult kuuled midagi, on igati ok. Kui aga edust rääkida, siis peaks vist alustama hoopis sellest, et mida eduks pidada. Kuigi ma olen viimastel aastatel päris tuntud ja tunnustatud ka avalikkuses, siis minu enda jaoks on edu hoopis selles, et ma olen saanud juba aastaid tegeleda sellega, mis mulle meeldib ja mis mul ka väga hästi välja tuleb.  Ja välja tuleb nii ärilisest aspektist – ettevõtted on edukad ja hea kuvandiga – kui ka inimeste juhtimise aspektist – inimesed tahavad tööle tulla ja on uhked oma ettevõtte üle. See edu, minu enda defineeritud edu, on kahtlemata tulnud järjepideva tööga. Aja jooksul olen omandanud ärijuhtimise oskuseid ja kogemusi ning pidanud end täiendama ka koolituste abil. Inimeste juhtimise osas on abiks olnud kõikvõimalikud isiksuse testid ja ettevõtete sisesed uuringud, mis annavad enese arendamiseks väga head sisendit. Ning iseendaga teen ma tööd pidevalt, täiendades ja täiustades oma juhiomadusi ja -oskuseid.  Me elame pidevate muutuste keskel ning on mõeldamatu, et selle käigus saaks edukalt juhina jätkata, ilma et ka enda jaoks need muutused läbi mõtestaks ja neist midagi ka arenguks kaasa võtaks. Seega – häid võimalusi on tulnud ka juhuslikult, kuid kuidas ma need enda kasuks tööle olen pannud, on sõltunud ikka mu enda panusest. 

Eesti NATO Ühingu juhatuse esimees Krista Mulenok: „Hindan ja olen tänulik selle eest, mida mul on olnud võimalik elus kogeda. Olen arvamusel, et juhuste peale ei saa lootma jääda, küll võivad nad oluliselt kaasa aidata teadlikuma elu elamisele nagu minu puhul. Tapmisähvardused, üle elatud õhuhäireid ja evakueerumised - need juhused ja läbielamised on pannud mind mõtlema ja panustama riigikaitsesse ning arendama elanikkonnakaitse valdkonda Eestis. Teen tööd palju ja kirega, olen nõudlik nii enda kui ka teiste suhtes. Tähistan väärikalt õnnestumisi ja kasutan võimalusi ning ei lükka neid edasi. Olen õppinud kuulama oma südame häält. Tunnen, et olen edukas ja õnnelik siis kui mina ja minu lähedased on terved, saan teha maailma huvitavamat tööd rahulikus keskkonnas ning mul on lootused ja unistused. Läbikogetu ja mälestused on need mida ei ole võimalik maha põletada ega sinult kunagi ära varastada.“ 

Laeb infot...