Vastuse sellele ja paljudele teistele küsimustele saab 9. novembril TalTechi Virumaa kolledžis toimuval keemiapäeval, mis tänavu kannab nime „Mooli päev“.

Keemiapäeval saavad õpilased meeskondadena osaleda viktoriinis, lahendada kaks keemiaga seotud praktilist ülesannet ning teha põnevaid arvutusi.

Ürituse ühe korraldaja, keemiainsener Moonika Ferscheli sõnul on keemiapäeva peamine eesmärk tekitada noortes huvi näidates, et keemia võib olla põnev ja vajalik.

„Tutvustame huvilistele kolledži keemiatehnoloogia õppekava ja keemiapäeval osalevaid ettevõtteid. Ühtlasi loodame luua uusi sidemeid edasiseks koostööks koolidega,” selgitas Ferschel.

Keemiapäeva läbiviimisse on aktiivselt kaasatud kõik keemiatehnoloogia esimese kursuse tudengid. Nõnda saavad üritusel osalevad kooliõpilased tudengitega otse suhelda ja end tudengite igapäevaeluga kurssi viia.

Üritus toimub meeskonnavõistlusena. Hetkel on registreeritud 7 meeskonda. Üritust toetavad Eesti Energia, Eastman Specialities, Kiviõli Keemiatööstus, VKG.

Eesti Energia on pannud välja kaks eriauhinda: parimale kolledži meeskonnale praktikakoht ilma konkursita ja parimale gümnaasiumi meeskonnale ekskursioon ettevõttesse. Alates käesolevast õppeaastast toetab Virumaa kolledži insenerihariduse populariseerimist Fermi Energia. Tegevusi toetatakse projekti nr RE.2.01.22-0583 "Ida-Virumaa Haridusklastri käivitamise II etapp" raames.

9. novembril kl 12.00 – 14.30 Virumaa kolledžis toimuva keemiapäeva kohta saab täiendavat infot ning tiime registreerida siin.

Lisainfo:

Monika Ferschel +372 332 7686