Reproduktiivbioloogia uurimisgrupi magistranti Katariina Johanna Saretoki ja bakalaureusetudengit Triin Silda tunnustati stipendiumitega edukate õpingute eest.

Katariina Saretok
Katariina Johanna Saretok

Triin Sild valiti Eesti Üliõpilaste Toetusfondi poolt Täisajalise Üliõpilase Stipendiumi laureaadiks. Stipendiumi eesmärgiks on toetada akadeemiliselt võimekaid tudengeid, kes on ühiskondlikult aktiivsed ning soovivad panustada Eesti arengusse.

Katariina Johanna Saretok pälvis 2024. aasta kevadisel Arengufondi konkursil XRP Ledger Trust stipendiumi, mis on suunatud aktiivsetele ja entusiastlikele tudengitele, kes püüavad saada oma eriala tippspetsialistideks ning suudavad leida seoseid oma eriala ja plokiahela süsteemide vahel. Kuigi plokiahelat seostatakse pigem krüptovaluutaga, kasutatakse seda üha enam ka teaduses ja biotehnoloogias, et tagada andmete turvaline ja läbipaistev haldamine.

Stipendiumite eesmärk on toetada üliõpilaste õppimismotivatsiooni, akadeemilise suuna populariseerimist ning võimalust keskenduda õppetööle. Kirjutamisoskuse olulisust akadeemilises maailmas ei tohi alahinnata, sest see võimaldab oma eesmärke paremini väljendada ning seeläbi neid läbi rahastuse ka ellu viia.

Õnnitleme soojalt Triinu ja Katariinat ning julgustame ka teisigi tudengeid stipendiumitele kandideerima.