Kristiina Lell on TalTechi majandusteaduskonna 2. kursuse õigusteaduse tudeng, kes otsustas eestlasena valida Eesti ülikoolis just ingliskeelse õppekava. Peale õppimise, käib ta ka tööl, tantsib, reisib igal võimalusel ja armastab teatris käia. Lisaks toob ta välja: “Kui ma ei õpiks õigusteadust, siis õpiksin farmakoloogiat või matemaatikat.”

.
Kristiina Lell

Miks otsustasid eestlasena just ingliskeelse õppekava kasuks?

Valisin ingliskeelse suuna juba gümnaasiumisse sisse astudes, kus lõpetasin inglise keele ja rahvusvahelise suhete kallakuga klassi. See valik tuli soovist minna keskkooli järgselt välismaale õppima. Kui hakkasin aga rohkem uurima ingliskeelsete õigusteaduse programmide kohta Euroopas, selgus, et polegi vaja kaugelt otsida ning leidsin enda jaoks ideaalse programmi siit samast Tallinnast. Ingliskeelne õppekava avab mitmeid uksi välismaa ülikoolides või tööturul rahvusvahelisel tasandil.

Millist kasu on andnud Sulle ingliskeelses keskkonnas õppimine?

Ingliskeelne õppekava võimaldab õppida rahvusvahelises keskkonnas ja tutvuda inimestega eri paikadest nii kaasüliõpilaste kui ka õppejõudude näol. Olen tänu ülikoolile kohtunud inimestega üle kogu maailma, minu sõbrad ülikoolis on pärit näiteks Soomest, Norrast, Ukrainast ning paljudest muudest kohtadest. See on hästi mõjunud ka minu inglise keele kasutamisele, sest olen enesekindlam, mis tuleb kasuks ka väljaspool kooli.

Millised on Su tulevikuplaanid?

Tulevikus soovin töötada rahvusvahelises organisatsioonis ja hoida lahti võimalikult palju uksi, et mitte siduda end ühe kindla riigiga. Minu suureks unistuseks on ka välismaal õppida, näiteks Erasmuse programmi kaudu, mida TalTech väga soosib.

Millised näevad välja Su koolipäevad?

Minu koolipäevad on semestrite jooksul väga erinenud ja tõenäoliselt oleneb see õppejõudude graafikutest. Näiteks oma ala spetsialistid, kelle igapäevatöö pole loengute andmine, saavad ülikooli tulla alles õhtul, samal ajal kui täiskohaga lektorid eelistavad tunde anda päevasel või hommikusel ajal. Üldiselt on esmaspäevad ja reeded meil vabad ning palju on võimalik ära teha ka interneti teel, et muuta välistudengite elu võimalikult lihtsaks, eriti pühade ajal. Koolipäevadel on tavaliselt 2-3 loengut järjest ja nende vahel pausid, et süüa või puhata.

Millega oma õpingute kõrvalt tegeled?

Õpingute kõrvalt käin ka tööl, teen trenni ja tantsin, veedan aega perega ning võimalusel reisin, sest armastan reisida.

Miks soovitad teistel just TalTechi majandusteaduskonnas õppida õigusteadust?

Soovitan õppida TalTechi majandusteaduskonnas õigusteadust, kui tunned huvi rahvusvahelise ja/või Euroopa Liidu õiguse vastu. Samuti, kui soovid oma karjäärivõimalusi laiendada ja tunned huvi, kuidas toimivad erinevad õigussüsteemid üle maailma.

Lisaks vali just TalTech, kui sind vähegi huvitavad tuleviku teemad ja tehnoloogia, sest meie programm on suuresti ka selle valdkonnaga seotud. Näiteks õpime palju tehnoloogiaõiguse väljunditest, nagu andmekaitse, küberturvalisus – ja konfliktid, intellektuaalomand, tehisintellekt ja sellega seotud regulatsioonid.