Alates 1. augustist on küberkaitse magistrikava juht küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse vanemlektor Adrian Venables.

Adrian Venables
Foto: Adrian Venables

Adrian Venables teenis üle 34 aasta ohvitserina Suurbritannia kuninglikus mereväes, kus oli spetsialiseerunud side, elektroonilise sõjapidamise ja luure tegevustele. Tal on kokku seitse akadeemilist kraadi, sealhulgas küberturvalisuse magistrikraad ja rahvusvaheliste suhete doktorikraad. Venables omab infosüsteemi turbespetsialisti (CISSP) ja infosüsteemi halduri (CISM) sertifikaate. Tallinna Tehnikaülikoolis astus ta vanemteadurina tööle 2018. aastal ning oma õppe- ja teadustegevustes keskendub ta küberjulgeoleku, strateegilise kommunikatsiooni ja mõjutustegevuse rollidele laiemas infokeskkonnas. Alates 2022. aastast on Adrian Venables Eesti Kaitseliidu küberkaitseüksuse toetajaliige.

Küberkaitse magistrikava eelmine juht Rain Ottis jätkab oma senistes rollides küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse juhi ja tarkvarateaduse instituudi asedirektorina.

Küberkaitse magistrikava on Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli ühisõppekava, kus tudengid võtavad kursuseid mõlemast ülikoolist. Õppekava eesmärk on anda laiapõhjalised teadmised infosüsteemide turvalisusest ning erialased oskused vastavalt valitud peaerialale. Eriala annab hea ettevalmistuse töötamiseks küberkaitse sektoris, kus edu aluseks on erinevate spetsialistide koostöö.