19. oktoobril sai alguse tehnikaülikooli ja Swedbanki ühine koostööprojekt, kus neli õppejõudu saavad läbida praktika erasektoris, et tutvuda igapäevase pangatööga.

Majandusteaduskonna õppejõud

Õppejõududele praktika pakkumise projekt kasvas välja Swedbanki ja TalTechi pikaajalisest koostööst. Eesmärk on jagada erasektori parimaid praktikaid, et anda õppetööle suurem praktiline väljund. Praktikale oodati eelkõige õppejõude, kes ei ole viimase 5-10 aasta jooksul erasektoris töötanud. TalTechi õppejõud omakorda toovad Swedbanki akadeemilist teadmist ja kogemust ning uusi mõtteid ja arendusideid.

Praktikale läheb neli majandusteaduskonna õppejõudu, keda ootavad ees kohtumised neile huvipakkuva valdkonna ekspertidega, kellega saab luua kontakte ka tulevasteks aruteludeks. Valdkonnad valiti välja vastavalt õppejõudude huvidele: jätkusuutlikkuse- ja kommunikatsiooni-, ettevõtete panganduse, finants- ja juriidiline divisjon.

Praktika kestab kaks kuud.

TalTechi ettevõtluskoostöö koordinaator ja praktikaprogrammi eestvedaja Helena Rozeiki sõnul annab praktikaprogramm õppejõududele võimaluse minna raamist välja, saada unikaalne sissevaade suurpanga sisemaailma ja tuua see praktiline kogemus läbi õppetöö tudengiteni. Ta lisas: „Hindan kõrgelt sellist ettevõtete ja ülikoolide koostööd, mis võimaldab jagada kogemusi ja luua uut sünergiat. Tegemist on uue algatusega, kuid loodetavasti saab sellest pikaajaline koostöö.“

Swedbanki välise järelkasvu valdkonnajuht ja pangapoolne praktikakoordinaator Kristiin Koppel toob välja, et taolised ettevõtmised on ühe eduka koostöö oluliseks osaks. „Pangana on meile oluline panustada ettevõtte järelkasvu ning seetõttu teeme järjepidevalt koostööd ka ülikoolidega. Kvaliteetne haridus ei ole vaid ülikooli, vaid ka erasektori mure. Läbi taolise programmi panustame kaudselt ka meie tulevikutalentidele kvaliteetsema hariduse pakkumisse. Seetõttu näeme õppejõududele praktikavõimaluste pakkumises suurt väärtust.“