22. jaanuaril toimub virtuaalselt järjekordne TalTechi majandusvõistlus, mis on mõeldud majandusteadmiste ja majandusliku nupukuse jõuprooviks kõigile 11. ja 12. klasside noortele. Uurisime varasema majandusvõistluse võitja ning ärinduse tudengi Karl-Kaspar Meri käest, kuidas ta võistluseks valmistus ning mis soovitusi oskab ta anda seekordsetele osalejatele.

Karl-Kaspar Meri

Miks Sa otsustasid TalTechi majandusvõistlusest osa võtta?

Otsus majandusvõistlusest osa võtta tuli, kui minu gümnaasiumi klassijuhataja, kes oli ka mu majandus- ja ettevõtlusõpetaja, pakkus mulle võimalust osa võtta esmakordselt toimuvast TalTechi majandusvõistlusest. Mulle tundus see huvitava väljakutsena, kuna majandus ja ettevõtlus on mulle huvi pakkunud väga noorest east saati ning võimalus väga hea tulemuse korral konkursiväliselt ülikooli pääseda kõlas mulle eriti ahvatlevalt.

Kuidas Sa valmistusid majandusvõistluseks?

Valmistusin võistluseks töötades läbi eelnevate aastate majandusolümpiaade, lugedes majandusõpikut, mille olin kunagi minifirmade konkursilt auhinnaks saanud, ning vaadates Youtube’ist erinevaid majandusalaseid videoid.

On Sul mõni soovitus neile, kes plaanivad seekord toimuvast majandusvõistlusest osa võtta?

Uutele osalejatele soovitaksin samuti läbi töötada eelnevate olümpiaadide materjalid, lugeda majandusteaduslikku kirjandust, olla kursis majandusuudistega ja vaadata Youtube’i videoid - eriti head on Khan Academy ning ka CrashCourse’i mikro- ja makroökonoomika videod. Lisaks tulevad kasuks hea matemaatiline mõtlemine ja orienteerumine raamatupidamises.

TalTechi majandusvõistlus toimub 22. jaanuaril kell 12:00 veebis ning osalema on oodatud kõik 11. ja 12. klasside õpilased.

Majandusvõistlusel on gümnasistidel võimalik proovile panna oma teadmised majanduse toimimisest läbi erinevate ülesannete. Võistlus hõlmab teadmisi ja arusaama nii majandusest kui ka aktuaalseid, arendavaid ja loogilist mõtlemist eeldavaid majandusvaldkonna ülesandeid.

Võistluse kümme parimat teenivad ülikooli sisseastumiseks priipääsme ja nende õppeprogrammi lävend loetakse täidetuks sõltumata riigieksamite tulemustest. Lisaks on parimatele välja pandud rahalised auhinnad.

Võistlust korraldavad TalTechi eksami- ja olümpiaadikool ning majandusteaduskond.

Täpsem info ja registreerumine: taltech.ee/taltechi-majandusvoistlus-gumnasistidele