Tallinna Tehnikaülikool

Septembrikuus toimus Barcelonas COMPLAS konverents, mis keskendus arvutuslikule materjalide ja konstruktsioonide modelleerimisele. 

Kuressaare kolledžist sai tunnustuse osaliseks professor Mihkel Kõrgesaar, kes kutsuti oma teadustööd esitlema. Mihkel andis konverentsil ülevaate peagi ilmuvast artiklist, mis on valminud koos tema juhendatava doktorandi Muhammed Adil Yatkiniga. Professor peatus oma ettekandes pikemalt materjalide modelleerimise teemadel. Lisaks esinemisele oli tal võimalus süveneda ka teiste teadlaste ettekannetesse.

Mihkel jagas ka oma mõtteid konverentsist:

Enamasti käsitlesid konverentsi esitlused väga lokaalseid probleeme, kuid mõnes vallas annab neid rakendada ka suuremate probleemide lahendamiseks. Näiteks – üks esitlus oli metallide kristallstruktuuri tekkest, mida annaks suures skaalas rakendada ka purunenud jäävälja mudeli ehitamiseks. Veel tutvustati jää konstruktsiooni vastasmõju modelleerimist PFEM (osakeste lõplike elementide meetodi) abil, mis läheb kokku ka meie uurimissuunaga jää teemadel. European Research Council (ERC) grandi hoidja Wei Tan ettekanne märkis, kuidas ka materjalide modelleerimise vallas vaadeldakse suuremat pilti: meretuulikute puhul võetakse ette komposiitide korrosiooni modelleerimine ehk lihtsamalt öeldes jälgitakse nende materjalide aegumist.

ERF

Laeb infot...