Tallinna Tehnikaülikool

Allan Ojasu on lõpetanud TalTechi Mereakadeemias laeva jõuseadmete eriala. Tallinnast pärit noormees töötab praegu kalalaevas mehaanikuna ja pole pidanud oma erialavalikut kahetsema – see sobib inimestele, kes armastavad merd ja masinaid.

Allan Ojasu

Mis sind laevade juures köidab?

Muidugi võib kõlada klišeena, aga eks ikka see reisimine mööda maailma. See sõltub muidugi laevast ka ja eks natuke leidub ka ekstreemsusi…

Mehaaniku töökorralduse juures köidab mind see, et olen ise oma aja peremees. Laevamehaaniku erialal töötades puudub rutiin – iga päev on erinev! Nii et kes tunneb, et kontoritöö ei ole tema jaoks, siis laevamehaaniku amet võiks olla üks variante, mida kaaluda.

Kuidas digirevolutsioon laevamehaaniku elu muudab?

Laevanduses on muutused visad tulema. Kui mehaanik just päris uue või uuendatud laeva peale ei satu, siis hetkel digitaliseerumine suuremat osa mehaanikuid veel nii palju ei puuduta. See jõuab meieni hiljem.

Kas see on eriala inimesele, kes armastab merd ja võõraid maid, või inimesele, kellele meeldivad mootorid?

See on eriala inimesele, kes armastab mõlemat – nii merd kui ka masinaid. Kes armastab ainult masinaid, see saab pärast eriala lõpetamist ka väga hea töökoha maal. Kes aga armastab merd ja masinaid mitte, siis tema jaoks on tüürimehe amet või oma lõbuks purjetamine.

Mis on sinu kõige olulisem soovitus tulevasele laevamehaanika tudengile?

Olge valmis oma mugavustsoonist välja tulema!

Kas sind huvitab tehnika ja meremehe elukutse? Sooviksid põhjalikult mõista, kuidas töötavad suured masinad, keerulised süsteemid ja seadmed? Kui tahad seilata maailmameredel ja teenida selle eest head palka, siis laevamehaanika on just sinu jaoks. Loe õppekava kohta lähemalt: www.taltech.ee/laevamehaanika.

Laeb infot...