Eelmisel nädalal, 14. märtsil, toimus pidulik üritus, kus tunnustati majandusteaduskonna säravaid ja pühendunud töötajaid.

Aasta teadusartiklite autorid:

Merle Küttim
Kalantaridis, C.; Küttim, M. „Multi-dimensional time and university technology commercialization as opportunity praxis: a realist synthesis of the accumulated literature“; Technovation; 2023.

Alexandros Pazaitis ja Christos Giotitsas
Robra, B.; Pazaitis, A.; Giotitsas, C.; Pansera, M. „From creative destruction to convivial innovation - A post-growth perspective“; Technovation; 2023.

.

Christina Priavolou, Nikiforos Tsiouris, Vasileios Kostakis, Christos Giotitsas.
Priavolou, C.; Troullaki, K.; Tsiouris, N.; Giotitsas, C.; Kostakis, V. „Tracing sustainable production from a degrowth and localization perspective: A case of 3D printers“; Journal of Cleaner Production; 2022.

Wolfgang Gerstlberger
Prokop, Viktor; Gerstlberger, Wolfgang; Zapletal, David; Gyamfi, Solomon „Do we need human capital heterogeneity for energy efficiency and innovativeness? Insights from European catching-up territories“; Energy Policy; 2023.

Steven Nõmmik
Verhoest, Koen; Callens, Chesney; Klijn, Erik Hans; Brogaard, Lena; García‐Rayado, Jaime; Nõmmik, Steven „Designing cross‐sector collaboration to foster technological innovation: Empirical insights from eHealth partnerships in five countries“; Public Administration Review; 2023.

Randma-Liiv Tiina
Randma-Liiv, T. „Organizing e-participation: Challenges stemming from the multiplicity of actors“; Public Administration; 2022.

Veiko Lember
Wouters, S.; Lember, V.; Janssen M.; Crompvoets, J. „Strategies to advance the dream of integrated digital public service delivery in inter-organizational collaboration networks“; Government Information Quarterly; 2023.

Mari-Klara Stein
Stein, M.-K.; Lim, E. T.; Tan, C.-W. „Explaining Persistent Ineffectiveness in Professional Online Communities: Multilevel Tensions and Misguided Coping Strategies“; Journal of the Association for Information Systems; 2022.

Natalia Levenko ja Karsten Staehr
Levenko, N.; Staehr, K. „Self-reported tax compliance in post-transition Estonia“; Economic Systems; 2023.

Abel Polese ja Tanel Kerikmäe
Polese, A.; Fradejas-García, I.; Šimić Banović, R.; Škokić, V.; Kerikmäe, T.; Luis Molina, J.; Alpeza, M.; Lubbers, M. J.; Camerani, A. „Labour Mobility and Informality: Romanian Migrants in Spain and Ethnic Entrepreneurs in Croatia“; Politics and Governance; 2022.

.

Aasta õppejõud - Jaanus MüürJaanus on läbi aastate olnud tubli assistent, juhendaja ja lektor. Hea sõber nii tudengitele kui kolleegidele.

.

Aasta õppejõud - Pawan Kumar Dutt. Pawan Dutt on hinnatud òppejòud, kes vahendab Euroopa intellektiaalòiguse organisatsiooni tegevust òppetöösse ja osaleb teadusprojektides, suurendades sellega òppe teaduspòhisust. Ta on ka loomas ùleùlikoolilist òppeainet, mis tugevdaks TalTech intellektuaalomandi kaitset. Pawan sai hiljuti doktorikraadi.

.

Aasta programmijuht - Martin Toding. Martin Toding juhib teaduskonna tasulist esinduskava, mis on mõeldud kõige nõudlikumale sihtrühmale, rahvusvahelised keskastme- ja tippjuhid. MBA õppekava sai 2023. aastal Baltikumis esimesena maineka AMBA akrediteeringu, mis on muuhulgas tunnustus programmijuhile ning õppekava kvaliteedile.

.

Aasta doktoritöö juhendaja - Laivi Laidroo. Doktoritöö juhendaja on viimase kolme aasta jooksul kõige rohkem Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas kaitstud doktoritöid (kaas)juhendanud. Kaks neljast Laivi juhendatud doktorandist lõpetas nominaalajaga.

.

Aasta tugitöötaja - Iris Laak. Irise tööks on dekanaadi õppekorralduslike- ning personalitööga seotud tegevute juhtimine, õppekonsultantide töö korraldamine ja juhtimine ning dekanaadi ja teaduskonna arendustegevustes osalemine. Iris on eeskujuks oma inspireeriva ja toetava suhtumise ning töösse pühendumisega.

.

Aasta juhtimisguru - Erkki Karo ja Wolfgang DrechslerEripreemia auhinnatud juhtimisalase raamatu kirjutamise eest. ""How to Make an Entrepreneurial State: Why Innovation Needs Bureaucracy"", mis pälvis Academy of Management George R. Terry nimelise raamatuahinna.

.

Aasta haridussildade ehitaja - Tarvo Niine. Eripreemia gümnasistidele teaduskonna tutvustamise, majandusvõistlusesse panustamise ja MURGi valikainete eestvedamise eest.

.

Aasta meediasuhete meister - Paavo Siimann. Eripreemia teadmiste jagamise eest nii klassiruumis kui ka avalikkuse ees.

.

Aasta haridusinnovaator - Kristi Joamets. Eripreemia õppekvaliteedi eest seismise ja õppearenduse initsieerimise eest tehnoloogiasuunitluse lisamise suunas õigusõppesse.

.

Aasta raudvara - Uno Feldschmidt. Eripreemia pikaajalise ja alati pühendunud töö ees.

.

Aasta majandusanalüüsi täht - Kadri Männasoo. Eripreemia suurepärase teadustöö, õpetamise ning Eesti majanduspoliitikas kaasa rääkimise eest.