Tallinna Tehnikaülikool

President Alar Karis tunnustab vabariigi aastapäeva eel 167 inimest, kelle seas on ka Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna dekaan, kes pälvis Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Enn Listra töötab Tallinna Tehnikaülikoolis alates 1992. aastast. Ta on olnud professor ja õppetooli juhataja alates aastast 2002 ning dekaan ajavahemikul 2004 kuni 2009 ja alatest aastast 2017. 

Enn Listra
Dekaan Enn Listra

Tunnustusest kuulmine valmistas suurt  rõõmu, kuigi tema teine mõte oli ootamatu. ”Ma olen varem veidi kunstlikuks pidanud, kui inimesed sellises situatsioonis kuulutavad, et see ei ole tunnustus mitte ainult minule, vaid kõigile, kellega koos seda või teist tegime,” märkis Listra. Ent tunnustuse pälvimine pani seda teisiti mõistma. ”Meelde tulidki inimesed, väga paljud siinsamas Mustamäel, kellega koos oleme sadu asju teinud. Aitäh kõigile!”

Enn Listral on väga suured teened tänapäevase majandusteaduskonna väljakujundamisel. Tema dekaaniks oleku ajal ühendati Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnaga Rahvusvaheline Ülikool Audentes. Majandusteaduskond toodi Koplist Mustamäe linnakusse ning liideti sotsiaalteaduskonnaga. Sel ajal on kasvanud nii teadus- kui õppetöö kvaliteet ja suurenenud on rahvusvaheline nähtavus ning koostöö. Teaduskond on tõusnud omas valdkonnas Skandinaavia ülikoolide tasemele ja Ida-Euroopa tippu.  

Listra on Eesti Panga nõukogu liige alates aastast 2004, aktiivne erialastes organisatsioonides (k.a. rahvusvahelised) ja nende juhtorganites, viljakas majandusteadmiste ja -teaduse edendaja. Eraldi tuleks esile tõsta tema tegevusi majandusteadusliku kõrghariduse kvaliteedi tõstmisel nii Eestis kui rahvusvaheliselt läbi osalemise erinevates organisatsioondes ja hindamisnõukogudes.

Laeb infot...