2. novembril toimus majandusteaduskonna Rahvusvahelise ärikorralduse õppekava tudengite õppereis Pakri poolsaarel asuvatesse ettevõtetesse. Külastuse eesmärk oli tutvustada välistudengitele Eesti majandust ja ettevõtlusmaastikku.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark
PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi külastus

Õppereisi käigus külastati PAKRI Teadus- ja Tööstusparki, mis ühendab endast laiemat sünergiat läbi rohetehnoloogia teaduspargi, PAKRI Tark-Linna, PAKRI Tark-Energiavõrgu, tehnoloogia testimisala ja rohelise töökeskkonna. PAKRIs tegutsevad ettevõtted on fokusseeritud peamistele rohetehnoloogia sektori ülemaailmsetesse väljakutsetesse ja innovatsiooni.

PAKRIs tutvuti ettevõtte Plastic Road tegevustega, kus projekteeritakse, luuakse ja tarnitakse jätkusuutlikke, kliimakindlaid ja ringseid tee-elemente, mida valmistatakse olmeplastjäätmetest.

Plastic Road OÜ tutvustab enda tehnoloogiat
Olmeplastjäätmed, millest tehakse tee-elemente

Külastati ka säästlikku ringlusettevõtet Rakse Recycling, mis tegeleb mitmesuguste ehitusjäätmete käitlemisega ja kus suudetakse ümber töödelda ja taaskasutada peaaegu 100% ehitusjäätmetest. Rakse Recycling ambitsioon on leida lahendus kasvavale jäätmeprobleemile kogu maailmas.

Rakse Recycling ehitusjäätmete käitlemine

Veel ühe ettevõttena oli tudengitel suurepärane võimalus külastada AS Chemi-Pharmi ja näha oma silmaga, kuidas valmivad rohkem kui sajad erinevad desinfektsiooni-, puhastus- ja hooldustooted, mis leiavad kasutust nii meditsiinisektori asutustes, aga ka toiduainetööstustes, puhastusteenuseid pakkuvates firmades, lasteaedades ja koolides ja seda 27 riigis maailmas.

Chemi-Pharm AS külastus