Tallinna Tehnikaülikooli rektori Tiit Landi sõnul peaks matemaatikast mõtlema kui teisest Eesti riigikeelest. Nii toimub 2. oktoobril esmakordselt ühine matemaatikaülesannete lahendamine e-rehkendus. Seeläbi saab populaarne e-etteütlus endale  matemaatilise kaaslase.

Mis saab matemaatikast?

“Just matemaatika aitab teha tarku otsuseid, luua innovatsioone mistahes valdkonnas ja arendada seeläbi kogu ühiskonda. Seega on matemaatika eluliselt olulisest kõnelemise keel. Ning mida umbkeelsemad ehk kehvemate matemaatikaalaste teadmistega me oleme, seda haavatavamaks tulevikus muutume,” ütles Tiit Land õppeaasta avaaktusel.

Ettevõtmise eesmärk on matemaatika kui eluks olulise vahendi propageerimine ning selle tähele panemine ka teistes eluvaldkondades. Sellest tuleneb ka algatuse juhtlause “Märka matemaatikat”. Landi sõnul on matemaatika kõikjal meie ümber ning selleta ei saaks toimida meie ühiskond.

E-rehkendus viiakse läbi koos ERR-iga ning kõik huvilised saavad 2. oktoobril err.ee veebilehel end matemaatikaülesannetes proovile panna, et saada teada, mis tasemel on nende matemaatikaoskus.

ERR-i juhatuse liige Tiina Kaalep märkis, et matemaatika tundmine on elus üks kõige hädavajalikumaid oskusi. "Kõik me oskame seda mingil tasemel, aga millisel täpselt? ERR teeb juba aastaid kevadeti emakeelepäeval e-etteütlust, kus saab end proovile panna igaüks. Sama saab teha nüüd matemaatikaülesandeid lahendades. On päris loomulik, et ERR lööb kaasa ja kutsub kõiki meie portaalis e-rehkendust lahendama," selgitas Kaalep.

Matemaatikapäeva algatas Tallinna Tehnikaülikool, e-rehkenduse keskkonna loomist toetab SEB.