Tallinna Tehnikaülikool

Üks on kindel, et kunagi ei saa olla liiga rahvusvaheline. 

SBG_Alumni_Markku Räsanen
Markku Räsanen

TalTechi majandusteaduskonnal on muljetavaldav hulk vilistlasi, keda on kokku juba veidi üle 28 000. Aastast 2003 on teaduskond pakkunud ka ingliskeelset õpet, tänu millele on tänane vilistlaskogukond rahvusvaheline - vilistlasi on ligi 80 erinevast riigist.

Uurisime, kuidas on IQM Quantum Computers ja Black Semiconductor nõustajana  töötav Soomest pärit Markku Räsanen TalTechis omandatud oskusi rakendanud ja missugust tööd ta täna teeb. 

Kus töötad täna ja, milline teekond (juhus/tegevus) selleni viis? 

Olen ettevõtja ja erinevate idufirmade nõustaja. Muu hulgas nõustan firmasid IQM Quantum Computers, mis on üks juhtivaid kvantarvutite idufirmasid Euroopas, ja ettevõtet Black Semiconductor, mis on üks juhtivamaid grafeenfotoonika ettevõtteid Euroopas. Otsustasin hakata ettevõtjaks, sest olin töötanud koos edukate ettevõtjatega ja see tundus midagi, mida ma tahtsin teha. 

Kuidas sündis otsus tulla Eestisse õppima?  

Tahtsin õppida kusagil väljaspool Soomet ja Eesti näis olevat minu jaoks hea sihtkoht. 

Millisel õppekaval õppisid ja miks toona nii otsustasid?  

Bachelor of Arts sotsiaalteadustes (õigusteadus). Tahtsin õppida õigusteadust, sest mind huvitas, kuidas ühiskond toimib.   

Mis on Sinu arvates antud valdkonna tugevus tänasel tööturul?  

Kunagi ei ole liiast teada, kuidas maailm toimib. Samuti on õigustemaatika väga üldine, sellel on palju alavaldkondi, näiteks intellektuaalomand, mis on tänapäeval tõesti suure tähtsusega. 

On sul meeles mõni lõbus seik või meenutus ülikooli õpingute ajast? 

Mäletan, et veetsin palju aega Tallinna baarides. Mõnes mõttes oli see minu jaoks peaaegu nagu teine ülikool. Sain palju teada inimestest ja sellest, kuidas nendega rääkida ja aega veeta. Need on oskused, mis on ettevõtluses üliolulised. 

Tagasi mõeldes õpingutele, siis mis võiks ülikool täna teisiti teha, et olla veelgi parem? 

Sellele küsimusele vastamine on tõesti keeruline, sest õppimisest on nii palju aega mööda läinud, ja ma ei tea ka, mis on tänaseks paremaks muutunud. Üks on kindel, et kunagi ei saa olla liiga rahvusvaheline. 

Laeb infot...