Tallinna Tehnikaülikool

Milrem Roboticsis mehitamata maismaasõidukitele tarkvara arendav Martin Ploom alustas õpinguid TalTechis mehhatroonika erialal ning jätkas magistriõppes elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate erialal. Ta valis end siduda valdkonnaga, mis areneb Eestis kiiresti, et tegevusalal jaguks põnevust ja arengut ka peale õpingute lõppu.

Picture of Martin Ploom

Miks otsustasid omal ajal just TalTechis õppimise kasuks ja miks valisid just selle eriala?

Valisin kindlameelselt õpingutega jätkamiseks Tallinna Tehnikaülikooli, sest mind paelus inseneeria ning teadsin, et TalTechis ei jää see õpe vaid teoreetiliseks. Oma bakalaureuse kraadi omandasin mehhatroonika erialal ning sealt edasi tundus loogiline otsus minna magistrisse elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate erialale, sest just elektroonika oli see, milles end edasi arendada tahtsin. Viimasel magistriaastal otsustasin lõputöö kirjutamise kõrvalt ka informaatika kõrvaleriala võtta. Kui juba ülikooli tulin, siis miks mitte võtta sellest maksimumi.

Mida on õpingud TalTechis Sulle andnud?

Olen saanud hea tervikliku pildi sellest, kuidas asjad töötavad. See on ilmselge, et alles millegagi tegelema hakates saad teada, mida kõike veel ei tea. Kuid alustada on kergem kui on hea põhi all ning just selle ma nende mitmete aastate jooksul TalTechis õppides olen saanud.

Millistes lahedates projektides oled saanud õppimise ajal kaasa lüüa ja mis need Sulle andsid?

Osalesin ilmselt ühes lahedaimas projektis, milleks on TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli koostööprojekt tudengivormel. Tudengivormelis ehitatakse iga aasta nullist valmis elektrivormel ning käiakse sellega suvel üle Euroopa võistlemas. Erialale kohaselt olin tiimis mitmel aastal elektroonika kapten, kuid 2018.aasta sügisel otsustasin end proovile panna ning lõin Baltikumi esimese isejuhtiva vormeli meeskonna. Meeskonda vedades saavutasime juba esimesel tegutsemisaastal Tšehhi võistlusel esikoha. Neli aastat tudengivormelis andsid mulle parima praktilise kogemuse, millega saan pürgida (autotööstuse) inseneride maailma tippu ja jätta jälg maha autonoomsete sõidukite maastikul.

Miks võiksid ja peaksid noored Sinu eriala valima?

Usun, et noored võiksid eriala valikut tehes mõelda sellele, mis suunad Eestis kõige kiiremini arenevad. Siis on kindel, et tegevusalal on huvitav nii õpingute ajal kui ka pärast õpingute lõppu. Liigitaksin kindlasti TalTechi infotehnoloogia erialad, kaasa arvatud elektroonika ja kommunikatsioontehnoloogiad, nende erialade hulka.

Picture of Martin Ploom's work with land vehicles.

Millist kasu on Sinu tänases töös Milrem Robotics juures õpingutest saadud teadmistest ja praktilistest kogemustest?

Töötan Milrem Robotics’is tarkvaraarendajana. Pärast aastaid õpinguid valisin just kõrvalerialaga seotud töökoha, kuid inseneeria valdkonna teadmised on sel puhul väga olulised, sest tarkvara on väga tihedalt seotud just elektrooniliste ja mehaaniliste süsteemidega.

Milliste projektidega täna töötad? 

Arendan Milrem Roboticsis tarkvara mehitamata maismaasõidukitele, mis leiavad rakendust kaitsejõududes, tööstuses ning päästeteenistuses. Igapäeva töös tuleb ette füüsikaliste ja matemaatiliste mudelite loomist sõidukist ja selle osadest ning samuti juhtalgoritmide kirjutamist masina süsteemidele.

Kui Sulle tundub, et ka Sina tahad tahad omandada hariduse tulevikuerialal, siis tutvu õppekavaga lähemalt: www.taltech.ee/elektroonika-ja-kommunikatsioonitehnoloogiad

Laeb infot...