Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Mereakadeemia meeskond osaleb sel suvel oma avamerejahiga Tuulelind juba kolmandat korda purjeregatil The Tall Ships’ Races. 2017. ja 2018. aastal, kui võistlused toimusid suvisel Läänemerel (2017) ja Põhjamerel (2018), naasis Tuulelinnu meeskond esikohaga oma võistlusklassis, sel suvel suundub Mereakadeemia jaht uuesti regatile – esikohta kaitsma!

Gelly Metsaveer

Tänavusuvine sõit on jagatud neljaks etapiks, millest esimene on põnev vahepeatustega purjeõppesõit, mis viib jahi Tallinnast regati stardipaika; kaks etappi on võidusõidud ja etappide vahel Cruise In Company sõit. Suurem osa meeskonnast roteerub eri etappidel. Tuulelind asub Piritalt teele 26. juunil.

Tudengid said kandideerida Mereakadeemia stipendiumile, mis katab osalejatele purjeõppe teooria ja praktika avamere­jahil Tuulelind, koikoha jahi pardal, söögi-joogi kogu pardaloleku ajal ning tormiriiete- ja jalanõude kasutamise. Osalejatel endal on vaja osta vaid reisikindlustus ning vajadusel lennu- ja muud sõidupiletid pardaletuleku alguskohta ning koju tagasi.

Märtsis algasid 24 stipendiumi saajale ehk purjevõistluse meeskonna liikmetele teooriatunnid ning alates aprilli lõpust, kui jaht vette tõsteti ja purjehooaeg algas, said regatil osalejad hakata Tallinna lahel Tuulelinnuga purjetades kätt harjutama.

Meeskonna ootus ja lootus on ka seekord esikoht koju tuua, kuid seda ei tea kunagi, kuidas läheb: meeskond on alati erinev, tuul võib vingerpussi mängida ning mitmed muud faktorid segada. Samas on Tuulelinnu kaptenid Ringo Liepkalns ja Andrei Matjukov väga pädevad ning siiani mõlemal korral meeskonna võiduni viinud. ■

Tuulelind at The Tall Ships’ Races

Tuulelinnu ja TSR ajakava 2019 suvel

26. juuni – 5. juuli           Tallinn – Aalborg (Taani), purjeõppesõit

3.–6. juuli                           võistlejate ja aluste kogunemine Aalborgi sadamasse

6.–11. juuli                        I võistlusetapp Aalborgist Fredrikstadi (Norra)

13.–23. juuli                      Cruise in Company Fredrikstad – Bergen (Norra)

23. juuli – 3. august        II võistlusetapp Bergen – Aarhus(Taani)

4. august                            regati lõpetamine Aarhusis

Tuulelind jõuab akadeemia direktori Roomet Leigeri juhtimisel Piritale kodusadamasse tagasi augusti keskpaigas.

Mis regatt?

The Tall Ships’ Races (TSR) on 60-aastase ajalooga rahvusvaheline avamereregatt, mille peamine eesmärk on edendada noorte purjetamisõppe võimalusi.

Regatt toimub igal aastal erinevas Euroopa piirkonnas, sel suvel Taanis ja Norras.

Tavapäraselt osaleb The Tall Ships’ Races iga-aastastel regattidel vähemalt sadakond purjelaeva, mis jagunevad nelja klassi vahel:

A klass: raapurjestusega laevad üle 24 m ja muu purjestusega laevad üle 40 m;

B klass: traditsioonilise purjestusega laevad alla 40 m ja raapurjestusega laevad alla 24 m;

C klass: tänapäevase purjestusega laevad alla 40 m ja ilma spinnakerita;

D klass: tänapäevase purjestusega laevad alla 40 m ja spinnakeriga (see on Tuulelinnu võistlusklass).

Laeb infot...