Eesti Meretööstuse Liit ja Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž korraldavad 24.-25. augustil Viinistu Kunstisadamas visiooniseminari „Tõsised jutud messis. Meretööstus pööretes“ ja Erasmus+ projekti SHIPMARTECH („Meretehnika magistritaseme ainekursuste täiustamine ja harmoniseerimine“) levitusürituse.

Laevakatse

Meretööstuse Liidu 16. visiooniseminar võtab kokku mitu pikaajalist meretööstuse arendusprojekti.   Samas koguvad hoogu suured, globaalseid muutusi tõotavad pöörded – rohepööre ja innovatsioonipööre ning toimuvad uued arengud meretehnika kõrghariduses. Ürituse avapäeval arutletakse, mis muutub meretööstustoodete nõudluses ja Eesti meretööstuse konkurentsivõimes erinevate pöörete mõjul:  kas kestlikkusraport on probleem või võimalus; kuidas arendada õppekavu, et eile loodud magistrikava ei oleks homme juba aegunud ning mida teha, et inseneriõpe oleks popim.

25. augustil tutvustatakse Erasmus+ strateegilise koostöö projekti SHIPMARTECH tegevusi ja tulemusi rahvusvahelisel seminaril „Meretehnika kõrgharidus täna ja homme“.  Toimub paneeldiskussioon meretehnika kõrghariduse arengutest Euroopas, milles osalevad prof Jani Romanoff Aalto Ülikoolist, prof. Roger Skjetne Norra Tehnikaülikoolist, prof. Viktor Senčila Klaipeda Ülikoolis ning prof. Fjodor Sergejev ja prof. Mihkel Kõrgesaar TalTechist. Sellele järgneb rühmatöö pikaajaliste meretehnika tudengiprojektide ideearenduseks.

Lähem teave

Tõnis Tõns