Tallinna Tehnikaülikool

Eesti ja selle pealinn on ideaalne koht hariduse omandamiseks.

Mikheil Skhiereli
Mikheil Skhiereli

TalTechi majandusteaduskonnal on muljetavaldav hulk vilistlasi, keda on kokku juba veidi üle 28 000. Aastast 2003 on teaduskond pakkunud ka ingliskeelset õpet, tänu millele on tänane vilistlaskogukond rahvusvaheline - vilistlasi on ligi 80 erinevast riigist.

Uurisime, kuidas on kaaskonsultant  ettevõttes Policy and Management Consulting Group (PMCG) Gruusiast pärit Mikheil Skhiereli TalTechis omandatud oskusi rakendanud ja missugust tööd ta täna teeb.

Kus töötad täna ja milline teekond (juhus/tegevus) selleni viis? 

Praegu olen kaaskonsultant valitsemise, innovatsiooni investeerimispoliitika alal Gruusia ja regiooni juhtiva konsultatsioonifirma Policy and Management Consulting Group(PMCG) juures. Olen PMCG-s töötanud 5 aastat. Kandideerisin vakantsele kohale pärast lahkumist Gruusia avalikust sektorist ja minust sai PMCG meeskonna liige. 

Kuidas sündis otsus tulla Eestisse õppima?  

Põhjuseid oli mitu: 

  • Eesti üldine areng pärast iseseisvumist 
  • Eesti konkurentsivõimeline haridussüsteem 
  • Tallinna Tehnikaülikooli kui Kesk- ja Ida-Euroopa ühe juhtiva haridusasutuse atraktiivsus.

Millisel õppekaval õppisid ja miks toona nii otsustasid?  

Tehnoloogia valitsemine, mis pakub huvitavat kombinatsiooni sellistest kursustest nagu majandusareng, avalik haldus, innovatsioonipoliitika, tööstuspoliitika. Need on Gruusia moderniseerimisel väga olulised valdkonnad, seetõttu otsustasin kandideerida. 

Mis on Sinu arvates antud valdkonna tugevus tänasel tööturul?  

Tööstus- ja innovatsioonipoliitika on pidevas muutumises- see peaks reageerima globaalsetele, piirkondlikele ja kohalikele arengutrajektooridele ning tegelema arenguprobleemidega. See on tehnoloogia valitsemise magistriõppekava põhiline tugevus. 

On sul meeles mõni lõbus seik või meenutus ülikooli õpingute ajast?  

Eesti ja selle pealinn on ideaalne koht hariduse omandamiseks. Kogu sellel maal veedetud periood meenub mulle kui armas mälestus. 

Tagasi mõeldes õpingutele, siis mis võiks ülikool täna teisiti teha, et olla veelgi parem? 

Lihtsalt jätkake ja hoidke oma juhtpositsiooni kõrghariduse valdkonnas. 

Laeb infot...