25. veebruaril toimub TalTechi avatud uste päev. Uurisime tudengitelt, millist kasu said nemad enne ülikooli õppima asumist avatud uste päevast.

Picture of Brit Keskra

Brit Keskra, rakendusfüüsika eriala kolmanda kursuse tudeng

Avatud uste päev aitas mul jõuda otsuseni nii ülikooli kui ka eriala valikul. Täpsemalt öeldes oli eriala valides Tallinna Tehnikaülikool alles mu teine valik peale Lennuakadeemiat, kuid ülikoolide mõttes alati esimene. Käisin tegelikult mitmes erinevas ülikoolis avastamas, uudistamas ning kohaliku eluga tutvumas, kuid kõige enam meeldis mulle just TalTech. Põhjuseid on mitmeid: kooli lähedus kodukohale, mugav ja kiire transpordiühendus, suur ülikoolilinnak, mis oli sobiv alternatiiv unistuste Hogwartsile, ümbritsev mets ja loodus ning ühtlasi ka teadmine, et koolil on hea rahvusvaheline maine.

Esialgu oli kõik Tehnikaülikooliga seonduv minu jaoks kui hall maailm, millele avatud uste päev andis juurde värvid, heli ning sära. Kohapeal oli suures ja kirjus õpilaste melus kohati keeruline midagi kindlat ette võtta, kuid juba enne üritusele tulemist teadsin, et tahan võimalikult palju näha ning kogeda. Konkreetselt oma praeguse erialaga ma kohapeal väga suurt tutvust ei teinudki, pigem käisin kõik vähegi potentsiaalselt huvi pakkuvad lauad läbi ja haarasin kaasa flaiereid, et hiljem kodus valikud läbi kaaluda. Minu praegune eriala jäi vägagi kiiresti silma just selle laia ning ühtlasi väga põneva valdkonna tõttu.

Tagantjärele mõeldes aitas minu erialavalikule lisaks kõigele muule kaasa ka sõbralikud ja positiivsed tudengid, rohked klubid ning üritused, tohutult suur õppeainete valik ning mõte, et nii suures ja tudengiterohkes ülikoolis saan ehk kordki elus tunda seda ameerikalikku ülikoolielu, mida seni ainult filmidest näinud olin. Cheesy unistus, aga nali naljaks – kogetud see sai ning kui vähegi rohkem initsiatiivi välja näitad, on sul võimalus seda kogeda igapäevaselt!

Picture of Kristin Unga

Kristin Unga, rakendusliku majandusteaduse eriala teise kursuse tudeng

Mäletan avatud uste päeva sama selgelt nagu oleks see eile olnud. Väljas oli imeilus talveilm, kohale jõudes oli tohutult suures majas tohutult palju inimesi. Alguses olin kergelt segaduses peamiselt selle tõttu, et tulin väiksest koolist ning teisalt selle pärast, et olin seal üksinda.

Olin eelnevalt registreerunud ühte loengusse, mida viis läbi Tõnn Talpsepp teemal hariduse ja investeerimisedukuse seosed, ja ülikoolilinnaku ringkäigule. Avatud loengus osalemine andis väga hea ettekujutuse, millised kooli loengud välja nägema hakkavad. Ringkäigult jättis kõige suursugusema ja ägedama mulje raamatukogu – mäletan, et sel hetkel mõtlesin, et siia tahan ma küll tulla.

Vaba aja sisustasin erialamessil, kus suundusin majandusteaduskonna poole. Olin eelnevalt tutvunud nii rakendusliku majandusteaduse kui ka rahvusvahelise ärikorralduse õppekavadega, kuid olin enne avatud uste päevale tulemist veel kahevahel. Rakendusliku majandusteaduse punktis võttis mind vastu aga vana tuttav, kelle positiivsus ja energia mind sellele erialale veelgi lähemale tõid ning mille kasuks ma lõpuks ka otsustasin.

Mul on siiralt hea meel, et ma avatud uste päevast osa võtsin, isegi kui olin sinna läinud üksinda. Esimene kokkupuude ülikooli atmosfääri ja eluoluga oli tehtud ning sealt alates teadsin, et tahan oma edasisi õpinguid just TalTechis jätkata.

Registreeru avatud uste päevale: taltech.ee/aup

Rakendusfüüsika ja rakendusliku majandusteaduse erialadega saad tutvuda siin: teejuht.taltech.ee