Jõhvis ja Kohtla-Järvel peetud haridusgalal tunnustati TalTechi Virumaa kolledži humanitaarainete töörühma juhti ja lektorit ning Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu juhatuse esimeest Ingrid Preesi.

3. oktoobril tähistati Jõhvi kontserdimajas suurejooneliselt haridusgalat „Edu valem muutuste tuules“. Traditsiooniks saanud üritusel tänati ettevõtlikke koole, Ida-Viru hariduse edulugusid, kuulutati välja „Aasta õpetaja gala“ Ida-Virumaa ja Narva linna, Virumaa Eesti Haiduse Seltsi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi tunnustused.

Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukirja pühendunud panuse eest eestikeelsele õppele üleminekul andis Ingrid Preesile üle kantsler Kristi Vinter-Nemvalts ja eestikeelsele õppele üleminekujuht Ingar Dubolazov. Enne Ingridi nime väljakuulutamist iseloomustati teda kui naist nagu orkestrit ning professionaalset ja suurepärast kõrgkooli õppejõudu, kes on murdnud füüsikareegleid ning kelle ööpäevas tundub tunde olevat rohkem kui 24. Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu esimehena on ta võtnud enda õlule kogu vastutuse ning käivitanud liidus nii mõttetalgud, aastakoosolek-seminarid, suvekoolid, igakuised vestlusklubi õhtud jpm. Ida-Virumaa üldhariduskooli II ja III kooliastme õpilaste esseekonkursi parimatele kirjutajatele ja nende juhendajatele korraldab ta tänuüritusi.

Liit on Haridus- ja Teadusministeeriumi strateegiline partner 2022-2024. Ministeeriumi üld- ja kutsehariduse keelepoliitika valdkonna peaekspert Anne Endjärv märgib: „Ingrid on entusiast, kes on võtnud oma südameasjaks eesti keel teise keelena õpetajate ärakuulamise, toetamise ja õlg-õla tunde pakkumise läbi ühiste tegemiste ja kohtumiste. Ingrid hoolib õpetajate vajadustest ja püüab pakkuda arendavaid ja liitvaid tegevusi. Tema hoolivus, abivalmidus ja missioonitunne paistab Ida-Virumaalt kaugele.“

4. oktoobril Kohtla-Järve kultuurikeskuses toimunud haridusgalal andis kultuurikeskuse direktor Svetlana Korotkova Ingridile üle tunnustuse auhinnakategoorias „Aasta eesti keele ja kultuuri edendaja 2023“ laureaat.

„Ingrid propageerib korrektse eesti keele kasutamist, keele säilimist ning tutvustab Virumaa kolledžis eesti kultuuri nii oma õppetundides kui ka korraldab traditsiooniks saanud emakeelepäeva. Ingridi õppetundides ei õpita kunagi ainult õppeainet. Lektorina põimib ta teemadesse nii kultuuri kui ka digipädevust. Oma kolleegidele on ta justkui kõndiv õigekeelsussõnaraamat,“ tunnustab head töökaaslast Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht.

Lisaks viib Ingrid läbi täienduskoolitusi, töötube ning on osalenud Eesti Keele Instituudi terminoloogiaosakonna välja kuulutatud terminoloogiaõppe ja terminoloogia populariseerimise konkursil. Tema juhtimisel koostas kolledži humanitaarainete ning keemiatehnoloogia ja kütuste tehnoloogia töörühm “Keemiatehnoloogia erialakeele kogumiku”, mille juurde kuulub ka õpetajaraamat. 2021. aastal oli Ingrid kaasatud eksperdina eestikeelse hariduse tegevuskava koostamise töörühma. Ekpertarvamust on ta jaganud ka Riigikontrolli audiitoritega teemal „Eesti keele õppe korraldus vene õppekeelega põhikoolis“.